Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk PODSUMOWANIE SPARINGÓW - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

PODSUMOWANIE SPARINGÓW

Ze zmiennym szczęściem grali w przedsezonowych sparingach hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 Gdańsk. Przygotowujący się do startu pierwszoligowego sezonu gdańszczanie aż pięciokrotnie zmierzyli się z lokalnym rywalem Nestą Toruń.

Rywalizacja z drużyną z Torunia była najlepszym rozwiązaniem, zarówno pod względem ekonomicznym jak i sportowym. Nesta to nasz najbliższy geograficznie rywal, ale i zarazem jeden z głównych kandydatów do awansu do Ekstraklasy w sezonie 2014/2015.

Pierwszy dwumecz odbył się na toruńskim „Tor-Torze” 23 i 24 sierpnia. Oba mecze zakończyły się zwycięstwami gospodarzy, jednak biało-niebiescy pozostawili po sobie dobre wrażenie na tle doświadczonego rywala, szczególnie biorąc pod uwagę fakt, że nie wystąpili w najsilniejszym składzie, a za sobą mieli dopiero 5 dni treningów.

Nesta Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk 4:0 (0:0, 1:0, 3:0)

Nesta Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk 5:3 (2:0, 0:0, 3:3)
Bramki dla Stoczniowca strzelali: Oskar Lehmann, Jakub Stasiewicz i Mikołaj Piekur

Tydzień później doszło do rewanżu w Hali Olivia. Profesjonalny hokej po kilku latach przerwy powrócił do Gdańska, co niewątpliwie ucieszyło kibiców. Wychodzącym na pierwszy mecz zawodnikom, zgromadzeni fani zgotowali gorące przyjęcie. Oba mecze cieszyły się dużym zainteresowaniem widzów. Kibiców byłoby z pewnością więcej – zwłaszcza pierwszego dnia, gdyby mecze miały charakter imprezy masowej. Ze względu na brak pozwolenia na jej organizację, na mecze mogło wejść każdorazowo max. 299 osób. W sobotę zdecydowanie lepsza okazała się Nesta, która pewnie wygrała 9:0. Drużynie Stoczniowca zabrakło skuteczności oraz dyscypliny taktycznej. Rewanż okazał się dla naszych zawodników zdecydowanie bardziej udany. Stoczniowcy do meczu podeszli z olbrzymią determinacją i pokonali faworyzowanego rywala 5:4.  W dużej mierze przyczynił się do tego m.in. doświadczony bramkarz Paweł Jakubowski, który swoja znakomitą postawą między słupkami dodał pewności siebie młodym zawodnikom Stoczniowca.

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk – Nesta Toruń 0:9 (0:1, 0:4, 0:4)

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk – Nesta Toruń 5:4 (2:1, 1:0, 2:3)
Bramki dla Stoczniowca strzelali: Oskar Lehmann, Michał Urbaniak, Jakub Stasiewicz, Mikołaj Krasakiewicz i Marek Wróbel

Spotkanie nr 5 pomiędzy pomorskimi zespołami przygotowującymi się do rywalizacji w I lidze odbyło się 7 września ponownie w Toruniu. Gdańszczanie ponownie musieli uznać wyższość Nesty i ulegli torunianiom 0:7.

Nesta Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk 7:0 (1:0, 4:0, 2:0)

Podsumowując, sparingi z Nestą Toruń były bardzo cennym przetarciem przez sezonem ligowym. Z lepszym bilansem towarzyską rywalizację zakończyli hokeiści Nesty, natomiast biało-niebiescy pokazali, że mimo dwóch słabszych występów, są w stanie podjąć równorzędną walkę z bardziej doświadczonym zespołem z Torunia. Dla trenerów Krzysztofa Lehmanna i Janusza Bochińskiego mecze te były z kolei świetną okazją, żeby dokonać przeglądu możliwości praktycznie wszystkich zawodników, szczególnie że niektórzy z nich wracają do profesjonalnego hokeja po przerwie.