NEWS

Bieżące informacje z klubu

PORAŻKA Z TAURONEM KH GKS

Drużyna MH Automatyki Gdańsk, poza trzecią tercją, nie dała rady nawiązać równej walki z mającym wysokie aspiracje zespołem TAURONU KH GKS Katowice. Gdańszczanie ulegli gościom 1:6 (0:2, 1:4, 0:0).

Zespół ze stolicy Śląska przed sezonem przeszedł gruntowną przebudowę. Został wzmocniony kilkoma reprezentantami Polski, na czele z Tomaszem Malasińskim, Patrykiem Wronką czy Mikołajem Łopuskim, a także wyróżniającymi się w całej lidze obcokrajowcami.

Mimo że przed meczem rywale wyprzedzali nas w tabeli o zaledwie o jeden punkt, to wtorkowy mecz pokazał, że TAURON KH GKS jest drużyną silniejsza, z którą aby pokusić się o punkty trzeba zagrać perfekcyjnie w defensywie i skutecznie w ataku. Goście od pierwszych minut grali szybko, składnie i widowiskowo. Po 20 minutach po golach wspomnianego Malasińskiego oraz Bartosza Fraszki prowadzili 2:0.

O losach meczu przesądziła druga tercja. Już 12 sekund po wznowieniu gry Maxima Gorodetskiego pokonał z bliska Andrej Themar, a cztery minuty później na 4:0 podwyższył Malasiński. Biało-niebiescy w 31 minucie odpowiedzieli golem zdobytym w przewadze przez Jana Stebera, ale już kolejna akcja „Gieksy” przyniosła im powrót do czterobramkowego prowadzenia, gdy po 25 sekundach hattricka skompletował Malasiński. Wynik spotkania w 34 minucie efektownym strzałem w okienko ustalił Fin Jesse Rohtla.

W trzeciej tercji meczu, gdy rozstrzygnięcie już w zasadzie było znane, gole nie padły. Ta część gry mogła się podobać kibicom. Sporo było sytuacji po obu stronach tafli, ale Tomasz Witkowski, który po czwartym golu zmienił Gorodetskiego, oraz Kamil Kosowski nie dali się pokonać.

MH Automatyka Gdańsk pozostaje na szóstym miejscu w tabeli. Z kolei w niedzielę rozegra bardzo ważny wyjazdowy mecz z Anteo Naprzodem Janów. Gdańszczanie, po październikowym maratonie we własnej hali, kolejne domowe spotkanie rozegrają dopiero 24 listopada, a przeciwnikiem będzie GKS Tychy. Jednocześnie będzie to jedyny mecz w Hali Olivia w tym miesiącu.

MH Automatyka Gdańsk – TAURON KH GKS Katowice 1:6 (0:2, 1:4, 0:0)

0:1 Malasiński – Wronka – Fraszko (5’)
0:2 Fraszko – Malasiński – Wronka (9’)
0:3 Themar – Łopuski – Rohtla (21’)
0:4 Malasiński – Fraszko – Wronka (25’, 5/4)
1:4 Steber – Polodna – Vitek (31’, 5/4)
1:5 Malasiński – Fraszko – Wronka (31’)
1:6 Rohtla – Cakajik – Themar (34’, 5/4)

Sędziowali: Robert Długi (główny) – Mateusz Niżnik, Paryk Kasprzyk (liniowi)