Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk POŚCIG ZAKOŃCZONY KARNYMI - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

POŚCIG ZAKOŃCZONY KARNYMI

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk wyjazdowym meczem z Nestą Mires Toruń rozpoczęli rywalizację w „grupie słabszej PHL” (zespoły z miejsc 7-11 po sezonie zasadniczym). Spotkanie zakończyło się wygraną miejscowych po rzutach karnych 5:4 (2:1, 1:0, 1:3, 0:0, k.1:0).

Gdy w 44 minucie wynik na 4:1 dla torunian podwyższył Bartosz Fraszko wydawało się, że mecz został praktycznie rozstrzygnięty. Nasza drużyna pokazała jednak w końcówce meczu niezwykły charakter i doprowadziła do wyrównania, a tym samym dogrywki.

Sygnał do pościgu dał zaledwie 17 sekund po straceniu bramki Adam Skutchan. Rozgrywający dobry mecz czeski napastnik strzałem w samo okienko bramki nie dał szans Michałowi Plaskiewiczowi. Kontaktowego gola zdobył w 47 minucie strzałem przy słupku Zachary Josepher, wykorzystując tym samym przewagę liczebną. Biało-niebiescy chwile grozy przeżyli w 54 minucie, grając przez 62 sekundy w 3 przeciwko 5. Udało im się przetrwać napór toruńskiego zespołu, a gdy chwilę później na ławkę kar powędrował Piotr Naparło, MH Automatyka Gdańsk doprowadziła do wyrównania. Przytomnie zachował się Josepher, który przerzucił krążek do niepilnowanego Krzysztofa Kantora, a gdański obrońca strzałem w krótki róg pokonał Plaskiewicz. Warto odnotować fakt, że była to druga bramka Kantora w tym spotkaniu.

Wynik nie uległ już zmianie i sędzia zarządził dogrywkę w trzyosobowych składach. Mimo szans z obu stron, bramki nie padły. W gdańskiej bramce dobrze spisywał się Michał Kieler, broniąć m.in. sytuację sam na sam.

W rzutach karnych lepsi okazali się miejscowi. W naszej drużynie sposobu na Plaskiewicza nie potrafili znaleźć kolejno Skutchan, Adrian Kastel-Dahl i Mateusz Gościński. Po stronie Nesty swój najazd wykorzystał natomiast Vladimir Mikhajlov. Tym samym na konto toruńskiej drużyny powędrowały 2 punkty w ligowej tabeli, gdańszczanie dopisali natomiast jedno „oczko”.

Kolejne spotkanie MH Automatyka Gdańsk rozegra w przyszłą niedzielę (4 grudnia) na wyjeździe z SMS Sosnowiec. Pierwotnie mecz ten miał odbyć się w Gdańsku, ale na prośbę „szkoły” dokonano zamiany gospodarza. Młodzi sosnowiczanie do Gdańska przyjadą za to 3 stycznia.

Nesta Mires Toruń – MH Automatyk Gdańsk 5:4k. (2:1, 1:0, 1:3, 0:0, karne: 1:0)

1:0 Jaworski – Husak (11’)
1:1 Kantor – Steber (11’)
2:1 Wiśniewski (15’)
3:1 Fraszko – Kourakh – Plaskiewicz (35’)
4:1 Fraszko – Kukushkin – Zhylinsky (45’)
4:2 Skutchan – Steber – Kantor (45’)
4:3 Josepher – Skutchan (47’, w przewadze)
4:4 Kantor – Josepher – Steber (58’, w przewadze)
5:4 Mikhajlov (decydujący rzut karny)

Sędziowali: Sebastian Kryś – Piotr Matlakiewicz, Wiktor Zień
Strzały: 31-40
Kary: 12 – 18 min.
Widzów: 750

Nesta Mires: Plaskiewicz; Trakhanov – Kourakh (2), Zhylinsky (2) – Heyka, Skólmowski – Jaworski; Kalinowski – Mikhajlov – Kukushkin (2), Ćwikła (2) – Fraszko – Dołęga, Wiśniewski – Stasiewicz – Husak oraz Naparło (2).

MH Automatyka: Kieler; Josepher (6) – Kantor, Wachowski – Wsół, Lehmann (2) – Nowak; Skutchan (2) – Steber – Gościński, Nasca – Kastel-Dahl – Marzec (4), Szczerbakow – Różycki – Strużyk (2) oraz Wrycza, Pesta.