NEWS

Bieżące informacje z klubu

POWRÓT DO HALI OLIVIA. GDAŃSZCZANIE PODEJMUJĄ GKS TYCHY

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk ostatni mecz przed własną publicznością rozegrali przed ponad trzema tygodniami. W najbliższy piątek wrócą na własne lodowisko. O godzinie 18:30 biało-niebiescy podejmą drużynę aktualnego wicemistrza Polski oraz obecnego lidera tabeli – GKS Tychy.

Od tego czasu gdańscy hokeiści odnieśli dwie wyjazdowe zwycięstwa. O ile zwycięstwo z Anteo Naprzód Janów (3:2) było oczekiwane, to wygrana w niedzielę z Comarch Cracovia Kraków (4:3) zasługuje na miano dużej niespodzianki. MH Automatyka jest niepokonana na wyjeździe już od siedmiu meczów!

Biało-niebiescy, zmotywowani ostatnim sukcesem w Krakowie, będą chcieli przerwać serię przegranych spotkań na własnym lodowisku. Nie stoją na straconej pozycji, bowiem należy pamiętać, że w I rundzie PHL w Tychach lepsi byli gdańszczanie, którzy wygrali po karnych 2:1.

– Nastawienie do tego meczu mamy pozytywne. Wszyscy chcemy wygrać i przerwać niekorzystną passę w meczach domowych. W Tychach już sprawiliśmy niespodziankę, dlatego uważam, że stać nas na kolejną. Swoimi wynikami udowadniamy, że zespoły z czołówki tabeli powinny się nas bać – zapowiada Kacper Różycki, który jest wychowankiem GKS Tychy, występującym obecnie w zespole MH Automatyki Gdańsk. W przeszłości, oprócz niego, barwy tyskiej drużyny reprezentowali także Jan Steber oraz jeszcze w ubiegłym sezonie Josef Vitek.

Przed meczem z GKS Tychy trener Andriej Kowaliew nie może liczyć na poprawę sytuacji kadrowej. Nadal do gry niezdolni są Krzysztof Kantor, Sebastian Wachowski oraz Mikhail Samusenko. Od dłuższego czasu wykluczony z gry i treningów jest także Marek Wróbel.

Przed meczem z Comarch Cracovią do zespołu dołączyli 19-letni napastnicy Michał oraz Maciej Rybakowie. Ten drugi zdążył już nawet zadebiutować w ostatnim spotkaniu i wpisał się do protokołu bramką.

Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców do Hali Olivia. Kasy biletowe zostaną otwarte na godzinę przed rozpoczęciem spotkania. Bilety na to ciekawie zapowiadające się spotkanie można także nabyć w przedsprzedaży w sklepie Sport Rebel (ul. Szczecińska 23) oraz Kantorze Diament (ul. Grunwaldzka 100).