Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk PSYCHOLOGOWIE WSPIERAJĄ HOKEISTÓW STOCZNIOWCA 2014 W RYWALIZACJI PLAY-OFF - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

PSYCHOLOGOWIE WSPIERAJĄ HOKEISTÓW STOCZNIOWCA 2014 W RYWALIZACJI PLAY-OFF

Zespół psychologów sportowych z Fundacji Sportu Pozytywnego rozpoczął już współpracę z hokeistami MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Udział gdańskiej drużyny w decydującej fazie rozgrywek jest realnym celem.

Kwestia awansu do play-off rozstrzygnie się ostatecznie już w ten weekend podczas dwumeczu przeciwko Legii Warszawa. Gdańszczanie mają 17 punktów przewagi nad stołecznym zespołem i na Torwarze wystąpią w roli faworyta.

Ostatnie dwa wygrane mecze z UKH Dębica pozwoliły na umocnienie się gdańskiej drużyny w tabeli i po 5 wcześniejszych porażkach dodały też wiary we własne siły. Aby móc konstruktywnie wykorzystać wszystkie możliwości, które drzemią w młodym zespole, zarząd klubu zdecydował się podjąć współpracę z zespołem psychologów sportowych z Fundacji Sportu Pozytywnego. Psychologowie sportowi na co dzień współpracujący m.in. ze sportowcami sztuk walki, gimnastykami czy piłkarzami widzą duży potencjał w długofalowej współpracy z zawodnikami i sztabem trenerskim MH Automatyka Stoczniowiec 2014.

Zdecydowaliśmy się na tę współpracę ponieważ chcemy optymalnie wykorzystać potencjał naszej drużyny – argumentuje Bartosz Purzyński, prezes MH Automatyka Stoczniowiec 2014. Już pierwsze spotkanie pokazało, że obydwie strony są bardzo otwarte na współpracę. W przyszłości będziemy zarówno indywidualnie jako i zespołowo korzystać z nabytych umiejętności, które w profesjonalnym sporcie są nieodłącznym elementem osiągania coraz lepszych wyników. Musimy pamiętać, że w kadrze zespołu aż 16 zawodników, to młodzieżowcy i takie wsparcie na etapie przejścia z rozgrywek juniorskich do seniorskich jest niecenione. Zamierzamy realizować przede wszystkim długofalowe cele, jednak wierzymy, że jeszcze w tym sezonie warto podjąć współpracę w celu wsparcia drużyny w stawianych przed nimi wyzwaniach – podsumowuje Bartosz Purzyński.

Zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę z gdańską drużyną, przekonała nas wizja rozwoju klubu oraz chęć popularyzacji tego sportu w województwie pomorskim. Jesteśmy po pierwszym spotkaniu z zawodnikami, przyznam, że postawa zawodników jest bardzo budująca. Są otwarci na współpracę – mówi Aleksandra Zienowicz z Fundacji Sportu Pozytywnego.  Będziemy spotykać się raz w tygodniu, aby realizować opracowany plan. Oczywiście uwzględniając przy tym aktualną sytuację klubu. Tak jak wspominał prezes MH Automatyka, planujemy długofalową współpracę – dodaje Małgorzata Pajączkowska, przedstawiciel Fundacji.

Do play-off 1 Ligi awansują pierwsze cztery zespoły (wyłączając Podhale Nowy Targ i Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Sosnowca). Półfinały do dwóch zwycięstw zostaną rozegrane w parach 1-4 i 2-3 drużyna. Wszystko wskazuje na to, że MH Automatyka Stoczniowiec 2014 rozpocznie rywalizację w play-off z czwartego miejsca i zmierzy się z Nestą Toruń.