Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk REWANŻ DLA NESTY MIRES TORUŃ - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

REWANŻ DLA NESTY MIRES TORUŃ

Nie udał się naszym zawodnikom wczorajszy wyjazd do Torunia na rewanżowe spotkanie sparingowe z Nestą Mires Toruń. Po pewnym zwycięstwie w Gdańsku 6:3, biało-niebiescy tym razem musieli przełknąć gorycz wysokiej porażki. Gospodarze byli zespołem zdecydowanie lepszym i wygrali 9:2 (3:0, 3:0, 3:2).

Już początek spotkania pokazał, że gdańszczan czeka ciężkie zadanie. Gospodarze dwukrotnie w krótkim odstępie czasu pokonali Nikifora Szczerbę. Zawodnicy Stoczniowca 2014 kilkukrotnie próbowali odpowiedzieć bramką, ale brakowało im skutecznego wykończenia akcji ofensywnych.

Po 40 minutach Nesta prowadziła 6:0 i dopiero trzecia tercja przyniosła bramki dla naszego zespołu. Najpierw Wojciech Wrycza z powietrza zbił krążek po strzale Phillipa Nasci, a następnie testowany Łotysz Oskars Batna ustalił wynik spotkania na 2:9.

W końcówce krótki pięściarski pojedynek stoczyli Nasca oraz Łukasz Podsiadło i w efekcie obaj przedwcześnie zakończyli swój udział w spotkaniu.

W zespole Petera Ekrotha z powodu stłuczenia żeber nie mógł wystąpić Adam Skutchan. Na ławce znalazł się Dimitr Szczerbakow, ale uraz palca nie pozwolił mu pojawić się na lodzie. Zabrakło także przebywających na zgrupowaniu kadry do lat 20 obrońcy Arkadiusz Nowaka oraz Mateusza Gościńskiego, który tydzień wcześniej zdobył dwa gole przeciwko torunianom.

Sztab trenerski biało-niebieskich przyglądał się także umiejętnościom słoweńskiego obrońcy Zigi Kuzmana, występującego ostatnio w MOL Lidze. Nie wyróżnił się na tle pozostałych gdańskich obrońców i nie otrzyma propozycji występów w Stoczniowcu 2014.

W Toruniu w naszym zespole nie wystąpił także Mikołaj Krasakiewicz. Wychowanek GKS Stoczniowiec przygotowywał się z drużyną do sezonu, jednak nie zdołał przekonać do siebie trenerów.

Dzisiaj na gdańskim lotnisku wylądował kolejny obrońca. Od jutra treningi z zespołem rozpocznie Amerykanin Zack Josepher, występujący ostatnio w lidze SPHL oraz mający za sobą również grę w ECHL.

Nesta Mires Toruń – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk 9:2 (3:0, 3:0, 3:2)
Bramki dla Stoczniowca 2014: Wojciech Wrycza, Oskars Batna

Stoczniowiec 2014: Szczerba (Kieler – nie grał); Lehmann – Dolny, Kantor – Kuzman, Wachowski – Leśniak; Wrycza – Steber – Nasca, Rompkowski – Kastel-Dahl – Marzec, Sochacki – Batna – Różycki, Pesta – Ziółkowski – Strużyk oraz Szczerbakow (nie grał).