NEWS

Bieżące informacje z klubu

REWANŻ RÓWNIEŻ DLA HOKEISTÓW HK KURBADS

Hokeiści LOTOS PKH Gdansk dzisiaj w Rydze rozegrali drugie spotkanie z HK Kurbads. Ponownie lepsi okazali się gospodarze, którzy wygrali 3:1 (1:0, 1:1, 1:0), ostatnią bramkę zdobywając strzałem do pustej bramki. W serii rzutów karnych również lepsi byli Łotysze (3:0).

W porównaniu do wczorajszej konfrontacji doszło do kilku roszad w składzie. Szansę występu otrzymał Krystian Mocarski, który zastąpił Pavla Popova. Rosyjski środkowy ustalił już warunki umowy z klubem i dzisiaj prosto z Rygi udał się do Rosji załatwić formalności wizowe. W miejsce Gilberta Leśniaka pojawił się natomiast 18-letni Michał Naróg, który wystąpił w czeskiej formacji u boku Ladislava Havlika.

Mecz w pierwszej tercji był wyrównany, ale to zawodnicy ze stolicy Łotwy objęli prowadzenie już w 4 minucie, wykorzystując grę w liczebnej przewadze. Sposób na Tomasa Fucika znalazł Lauris Bajaruns. Pierwszą tercję zakończyła przepychanka na lodzie, w której udział brali Jakub Stasiewicz oraz Szymon Marzec. Żaden z zawodników nie musiał jednak udać się do szatni.

Do wyrównania doprowadził w 32 minucie Mocarski, który minął dwóch zawodników rywala i strzałem między parkanami bramkarza posłał krążek do siatki. Zawodnicy HK Kurbads na prowadzenie powrócili w 40 minucie, gdy podczas odłożonej kary na nasz zespół wprowadzili na lód dodatkowego zawodnika. Swojego drugiego gola w meczu zdobył Bajaruns, który również dzień wcześniej zanotował dwa trafienia.

W trzeciej tercji wynik nie ulegał zmianie, mimo sytuacji z obu stron. Dobrze spisywali się bramkarze Denijs Romanovskis (HK Kurbads) oraz Fucik (LOTOS PKH). Wynik meczu został ustalony dopiero  na 12 sekund przed końcową syreną, gdy gdańszczanie wycofali bramkarza. Trzeciego gola dla gospodarzy strzałem do pustej bramki zdobył doświadczony Martins Cipulis.

W serii rzutów karnych rozegranych po spotkaniu dzisiaj lepsi byli Łotysze. Wykorzystali aż trzy najazdy, a Romanovskis nie dał się pokonać ani razu.

HK Kurbads – LOTOS PKH Gdańsk 3:1 (1:0, 1:1, 1:0) – karne: 3:0

1:0 Bajaruns – Zolmanis – Rancevs (4’, w przewadze)
1:1 Mocarski – Bilcik (32’)
2:1 Bajaruns – K.Redlihs – Galkins (40’)
3:1 Cipulis (60’, do pustej bramki)

Kary: 30 (w tym 10 min. dla Spruktsa) – 26 (w tym 10 min. dla Stasiewicza)
Widzów: 300

HK Kurbads: Romanovskis (4) (Reiss – n/g); Sprukts (16), Cipulis, Upitis, K.Redlihs (2), Galkins, Zolmanis, Bajaruns, Rancevs, Gipters, Birzins (2), J.Straupe, D.Straupe, Stals (4), Paradnieks, J.Redlihs (2), Logunovs, Zukauskas, Zembergs.

LOTOS PKH Gdańsk: Fucik (Studziński – n/g); Tesliukevich – Krasovsky, Naróg – Havlik, Pastryk (2) – Lehmann (2), Bilcik – Szurowski; Yelakov – Rozhkov – Golovin, Steber – Polodna – Vitek (2), Danieluk – Pesta – Marzec (2), Stasiewicz (16) – Mocarski – Smal.