Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk SKRZYPKOWSKI WZMOCNIŁ OBRONĘ STOCZNIOWCA 2014 - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

SKRZYPKOWSKI WZMOCNIŁ OBRONĘ STOCZNIOWCA 2014

W ostatni dzień okienka transferowego zespół hokeistów MH Automatyka Stoczniowiec 2014 wzmocnił Paweł Skrzypkowski – były obrońca reprezentacji Polski. Wywodzący się z Gdańska zawodnik postanowił pomóc klubowi występującemu na co dzień w Hali Olivia w walce o awans do Ekstraklasy.

Paweł Skrzypkowski rozegrał ponad 334 mecze w sezonie regularnym polskiej Ekstraligi, w których zdobył 67 punktów za 16 bramek i 51 kluczowych podań. Na ławce kar przesiedział 167 minut. Skrzypkowski występował również w reprezentacjach młodzieżowych U18 i U20 oraz w reprezentacji narodowej, w której rozegrał 21 spotkań i zdobył jedną bramkę. W sezonie 2011/2012 występując w barwach KH Sanok zdobył Puchar Polski i Mistrzostwo Polski, a sezon wcześniej wystąpił w meczu gwiazd polskiej ligi. Nowy obrońca Stoczniowca 2014 dysponuje świetnymi warunkami fizycznymi – 187 cm wzrostu i 93 kg wagi.

Nie ukrywam, że nosiłem się już z zamiarem zakończenia kariery – komentuje Paweł Skrzypkowski. Zapał do odbudowania hokeja w Gdańsku i świetna atmosfera panująca w drużynie skłoniły mnie jednak do powrotu do Gdańska. Teraz przed drużyną jest jeden cel – awans do Ekstraligi. Chcę pomóc w jego realizacji i jeżeli się uda, kontynuować proces odbudowy hokeja w Gdańsku na najwyższym poziomie – podsumowuje nowy nabytek MH Automatyka Stoczniowiec 2014.

Ostatnim klubem Pawła Skrzypkowskiego był KTH Krynica potocznie zwany „Dream Team”. Zespół ten był prowadzony przez ówczesny duet trenerski reprezentacji Polski – Igora Zacharkina i Jacka Płachtę. W tym zespole Paweł zagrał 16 spotkań zaliczając 2 punkty za asysty. Jego doświadczenie z ekstraklasowych lodowisk w Polsce oraz występów reprezentacyjnych będzie idealnym uzupełnieniem zaangażowania i wigoru, który reprezentuje młoda drużyna MH Automatyka Stoczniowiec 2014.

Cieszymy się, że udało się nam namówić Pawła do powrotu do Gdańska – komentuje transfer Bartosz Purzyński, prezes klubu.Wiemy, że Paweł ostatnio był bez klubu, jednak tak doświadczonemu zawodnikowi nie powinno zająć dużo czasu zgranie się z kolegami z zespołu. Ten transfer zwiększa nasze szanse na  pokonanie naszych przeciwników w play-off. Na dziś wiele wskazuje na to, że w pierwszej rundzie zmierzymy się z zespołem Nesty Toruń – podsumowuje Bartosz Purzyński.

Paweł Skrzypkowski dołączy do zespołu pod koniec sezonu zasadniczego i wzmocni Stoczniowców w kluczowej fazie play-off, w której gdański zespół zapewnił sobie miejsce dwoma wygranymi meczami z Legią Warszawa w ostatni weekend.

Paweł Skrzypkowski to kolejne wzmocnienie składu po pochodzącym z Ukrainy Pavlo Taranie oraz wychowanku gdańskiego hokeja Tomaszu Witkowskim.