Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk SŁOWACY WZMOCNIĄ LOTOS PKH GDAŃSK - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

SŁOWACY WZMOCNIĄ LOTOS PKH GDAŃSK

LOTOS PKH Gdańsk podpisał kontrakty z dwoma zawodnikami zza naszej południowej granicy. Do zespołu w najbliższych dniach dołączą napastnik Roman Rac i obrońca Michal Pichnarcik.

Już na początku przyszłego tygodnia do zespołu gdańskich hokeistów dołączy dwóch zawodników, którzy jeszcze w końcówce sezonu zasadniczego i w play-off mają zwiększyć siłę rażenia w ofensywie i zapewnić większy spokój w szeregach obronnych. Obydwaj urodzili się w 1990 roku na Słowacji i tam zbierali pierwsze hokejowe szlify. Roman Rac to napastnik, który nie imponuje warunkami fizycznymi (175 cm, 78kg), ale jego technika i umiejętności strzeleckie pozwoliły mu na występy w reprezentacji Słowacji w sezonie 2014/2015. Wychowanek Dukli Trenczyn całą swoją zawodową karierę spędził w Czechach, a obecny sezon rozpoczął w słowackim ekstraligowcu HK Nitra, gdzie w 19 meczach zdobył 5 punktów za asysty. Rac może występować zarówno na środku ataku, jak i na skrzydle.

Drugi Słowak, który dołączy do LOTOS PKH Gdańsk, pierwsze kroki na hokejowej tafli stawiał w swoim rodzinnym Preszowie. Michal Pichnarcik już występował na polskich lodowiskach w sezonie 2017-2018, gdzie jako zawodnik Podhala Nowy Targ był podopiecznym… Marka Ziętary, obecnego trenera gdańszczan. Były młodzieżowy reprezentant Słowacji w tamtych rozgrywkach w 52 meczach zgromadził 19 punktów za 2 bramki i 17 asyst, a sezon zakończył zdobyciem brązowego medalu z drużyną „Szarotek”. Jego atutem jest przede wszystkim solidna gra w obronie, zwłaszcza pod bramką, co ułatwiają mu warunki fizyczne (189 cm, 91 kg). Pichnarcik do Gdańska przyleci z Kazachstanu, gdzie w barwach HK Aktobe rozegrał w tym sezonie 35 meczów, w których zaliczył 3 asysty, a na ławce spędził 14 minut.

Od dłuższego czasu szukaliśmy zawodników, którzy w obliczu gry w play-off byliby dla drużyny wzmocnieniem, zarówno w obronie jak też w ataku. – mówi Przemysław Tutaj, dyrektor sportowy i wiceprezes Pomorskiego Klubu Hokejowego. Dodatkowo w ostatnich tygodniach nasz skład przetrzebiły kontuzje i choroby. Długie podróże na południe Polski z czasem się kumulują i zmęczenie daje się nam we znaki. Dzięki tym dwóm zawodnikom trener Ziętara będzie miał więcej możliwości w rotowaniu składem i dopasowaniu go do swoich potrzeb – dodaje Przemysław Tutaj.

Debiut Pichnarcika zaplanowany jest na 31 stycznia podczas wyjazdowego meczu z GKS Tychy. Rac w biało-niebieskiej koszulce zagra być może już w domowym meczu z Zagłębiem Sosnowiec.

Do końca sezonu regularnego gdańszczanie rozegrają 7 spotkań – 4 u siebie i 3 na wyjeździe. Po 2 lutego, kiedy w Hali Olivia PKH LOTOS Gdańsk podejmie Re-Plast Unię Oświęcim, nastąpi krótka przerwa na występy reprezentacji, do której ponownie został powołany gdański napastnik Szymon Marzec. W drugiej połowie lutego rozpocznie się pierwsza runda play-off.