Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk STARTUJEMY W PHL! - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

STARTUJEMY W PHL!

Dzisiaj w sali konferencyjnej ERGO ARENY odbyła się konferencja prasowa, na której zarząd Stoczniowca 2014 poinformował o starcie drużyny w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi w sezonie 2016/2017.

Tak szybka reaktywacja hokeja na profesjonalnym poziomie (zaledwie w dwa lata od powstania klubu) była możliwa dzięki ogromnemu zaangażowaniu sponsorów, Miasta Gdańska, zawodników, trenerów i kibiców.

Budżet, którym dysponuje klub na ten moment pozwolił podjąć decyzję o zgłoszeniu drużyny do startu w Polskiej Hokej Lidze w nowym sezonie. Sytuacja jest dynamiczna i w dalszym ciągu trwają intensywne prace nad zgromadzeniem jak najwyższego budżetu.

Naszymi największymi sponsorami nadal pozostają Miasto Gdańsk razem z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Gdańsku oraz firma MH Automatyka. Nasza strategia pozyskiwania środków pozostaje niezmienna – są to przede wszystkim małe i średnie firmy, dla których sponsorowanie hokeja w Gdańsku jest inwestycją w rozwój ich biznesu. Jest też kilka dużych firm zainteresowanych wsparciem wizytówki Gdańska w sportach zimowych, jednak do czasu podpisania umów nie zdradzamy konkretów. Ponadto Miasto Gdańsk zdecydowało się na zwiększenie wsparcia dla naszego klubu w związku z większą promocją miasta w Polskiej Hokej Lidze. Doceniamy ten gest, ponieważ bez tego wsparcia byłoby nam bardzo trudno zebrać odpowiednie środki na start w Lidze powiedział Bartosz Purzyński, prezes Stoczniowca 2014.

Jeszcze w kwietniu wyjaśni się kto zostanie trenerem drużyny MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. W chwili obecnej prowadzone są zaawansowane rozmowy z kilkoma zagranicznymi kandydatami.

W najbliższych dniach rozpoczną się także intensywne rozmowy z zawodnikami, którzy reprezentować będą biało-niebieskie barwy w nowym sezonie.

Zgłosiło się do nas wielu zawodników zainteresowanych grą w Stoczniowcu 2014. Większość z nich otrzyma szansę pokazania się trenerowi podczas przygotowań letnich. Nasi wychowankowie będą stanowić zdecydowaną większość, już w tym czasie przetestujemy pierwszych obcokrajowców. O tym, kto zostanie, zadecyduje trener. Prowadzimy także rozmowy z zawodnikami pochodzącymi z Gdańska, jednak należy pamiętać, że nie wszyscy będą mogli zagrać w Stoczniowcu 2014, chociażby ze względu na obowiązujące ich kontrakty – powiedział Bartosz Purzyński.

Polska Hokej Liga jest ligą profesjonalną, dlatego zawodnicy, którzy będą występować w barwach Stoczniowca 2014 będą mieli zagwarantowane profesjonalne kontrakty gwarantujące im wynagrodzenie za grę w hokeja. Przypomnijmy, że przez pierwsze dwa sezony wszyscy zaangażowani w odbudowę profesjonalnego hokeja w Gdańsku – w tym zawodnicy – zdecydowali się poświęcić temu celowi bez wynagrodzeń.

Obciążenie treningowe i meczowe sprawia, że zawodnicy w pełni muszą się poświęcić wykonywanej profesji, dlatego zamierzamy zapewnić im profesjonalne warunki – zaczynając od godziwego wynagrodzenia, przez sprzęt, opiekę medyczną i całe zaplecze organizacyjne – tłumaczy Arkadiusz Bruliński, wiceprezes Stoczniowca 2014.

Przygotowania do nowego sezonu, już pod okiem nowego trenera, rozpoczną się w maju.