Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk STASIEWICZ ZOSTAJE W DRUŻYNIE - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

STASIEWICZ ZOSTAJE W DRUŻYNIE

Jakub Stasiewicz to kolejny wychowanek gdańskiego hokeja, który będzie w przyszłym sezonie występował w rodzinnym mieście. 24-letni napastnik był ostatnio testowany pod kątem przydatności do drużyny.  Z zespołem trenuje także białoruski napastnik, Mikhail Samusenko. 

Stasiewicz od pierwszego dnia letnich przygotowań był obserwowany przez sztab szkoleniowy. Po sparingowym spotkaniu z Nestą Mires Toruń, w którym wpisał się zresztą na listę strzelców, zapadła decyzja o zawarciu kontraktu z napastnikiem.

Stasiewicz przez dwa sezony występował już w naszej drużynie, podczas jej udziału w rozgrywkach 1 ligi. W edycji 2014/2015 został najskuteczniejszym graczem całej ligi (29 bramek i 33 asysty). W kolejnych rozgrywkach przyczynił się do awansu podczas pamiętnych spotkań z UKH Dębica (5 bramek i 3 asysty). Kolejnymi przystankami zawodnika, już w PHL, były JKH GKS Jastrzębie oraz Nesta Mires Toruń.

Równolegle ze Stasiewiczem testowany był inny gdańszczanin, Michał Sochacki. Niestety mimo gola zdobytego w ostatnim sparingu, trener Andriej Kowaliew nie skorzysta z jego usług.

Pozyskanie Stasiewicza nie musi być ostatnim wzmocnieniem w linii ataku. Od poniedziałku w Gdańsku trenuje Białorusin Mikhail Samusenko. To 21-letni wychowanek Yunost Minsk, który ostatnio występował w rezerwach tego klubu na zapleczu białoruskiej Extraligi, będąc jednocześnie kapitanem drużyny. Dał się tam poznać jako niezwykle skuteczny gracz, bowiem w 60 spotkaniach zdobył aż 65 punktów za 23 bramki i 42 asysty.

Mikhail Samusenko w barwach Yuniora Minsk / Foto: belarushockey.com

– Formację obronną mamy już skompletowaną. Szukamy jeszcze jednego napastnika i liczymy, że będzie nim właśnie Mikhail. Jego próbą generalną będzie niedzielny sparing rewanżowy w Toruniu. Oczywiście wciąż jest wakat na pozycji bramkarza. Mamy już wytypowanego gracza i jeśli wszystko zakończy się pomyślnie, dołączy do zespołu w przyszłym tygodniu. – powiedział dyrektor sportowy klubu, Przemysław Tutaj.