Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk STOCZNIOWIEC 2014 VS ZAGŁĘBIE – BEST OF 3 - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

STOCZNIOWIEC 2014 VS ZAGŁĘBIE – BEST OF 3

W najbliższą niedzielę (8.03) MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk rozegra pierwsze spotkanie play-off przeciwko Zagłębiu Sosnowiec. Obydwa zespoły odbudowują historię swoich klubów i starają się o przekonanie kibiców, sponsorów i lokalnych władz, że te inicjatywy mają sens. Już w środę (11.03) o godz. 19 rewanż w gdańskiej Hali Olivia – rywalizacja toczy się do dwóch zwycięstw.

Po 4 latach niebytu z przerwą na nieudaną próbę reaktywacji przez klub KH Gdańsk gdański hokej z powodzeniem powrócił na hokejową mapę Polski. Dlatego już teraz można stwierdzić, że w przypadku Stoczniowca 2014 zajęcie trzeciej lokaty po sezonie zasadniczym i awans do play-off w pierwszym roku gry trzeba uznać za sukces. Na tym jednak nie poprzestajemy i chcemy przywrócić gdańskim kibicom Ekstraligę!

To właśnie wysoki poziom widowisk przyciągnął w tym sezonie zdecydowanie największą liczbę kibiców na pierwszoligowych taflach, a w całej Polsce z uwzględnieniem klubów Polskiej Hokej Ligi pozwolił na zajęcie trzeciego miejsca – ze średnią widzów ponad 1000 osób. Podczas play-off klub chce pobić rekord frekwencji w tym sezonie. Aby tak się stało kibice muszą się stawić w liczbie ponad 2 tysięcy – tyle osób dopingowało naszych hokeistów podczas Derbów Pomorza z Nestą Toruń.

Mozolnie krok po kroku zespół odzyskiwał zaufanie kibiców hokejowych w Gdańsku – mówi Bartosz Purzyński, prezes gdańskiego klubu. Niebywałe zaangażowanie, dobre wyniki i budowanie dobrej atmosfery w całym klubie przekonały ostatecznie nie tylko kibiców, ale również sponsorów do zaangażowania się w odbudowę drużyny, która w przyszłości ma odgrywać liczącą się rolę w najwyższej klasie rozgrywkowej i być naturalnym wyborem dla wszystkich zdolnych zawodników z województwa pomorskiego i województw ościennych. Cieszy nas również dobra współpraca z miastem Gdańsk, które staramy się godnie reprezentować. Jeszcze w tym sezonie udało się nam przekonać do gry w Gdańsku byłych reprezentantów Polski – Tomasza Witkowskiego i Pawła Skrzypkowskiego oraz byłego reprezentanta ukraińskich reprezentacji młodzieżowych – Pavlo Tarana. Okazało się to bardzo ważnym wzmocnieniem dotychczasowego składu zwłaszcza w formacjach obronnych. Ich doświadczenie w fazie play-off może okazać się bezcenne. Tym bardziej, że pierwsza runda play-off rozgrywana jest do dwóch zwycięstw i każdy błąd może kosztować nas utratę szansy na awans do kolejnego etapu – podkreśla Bartosz Purzyński.

W sezonie regularnym 1 Ligi Hokeja na Lodzie zawodnicy MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk zajęli trzecie miejsce – w 32 meczach zdobyli 58  punktów strzelając 160 bramek i tracąc 101. Nasz najbliższy rywal – Zagłębie Sosnowiec, zajmując drugie miejsce w tabeli zdobył w pierwszej fazie rozgrywek 77 punktów strzelając 179 bramek tracąc przy tym 84.

W bezpośrednich pojedynkach tego sezonu trzykrotnie górą byli sosnowiczanie wygrywając 6:4, 6:0 i 9:2. Gdańszczanie pokonali hokeistów ze stolicy Zagłębia Dąbrowskiego tylko raz na własnym lodowisku 5:4.

Najskuteczniejszymi zawodnikami obydwu drużyn są w Stoczniowcu 2014 Jakub Stasiewicz (59 punkty za 27 bramek i 32 asysty), Filip Pesta (51 pkt., 19 br., 32 as.) i Jakub Serwiński (41 pkt., 17 br., 24 as.) oraz w Zagłębiu Łukasz Rutkowski (53 pkt., 25 br., 28 as.), były zawodnik Stoczniowca Gdańsk Łukasz Zachariasz (35 pkt., 9 br., 26 as.) oraz Dominik Nahunko (28 pkt., 13 br., 15 as.).

Zarząd klubu w podziękowaniu za wsparcie na początku sezonu podjął decyzję, że na mecze play-off honorowane będą karnety, które obowiązywały tylko na rundę zasadniczą. Ceny biletów na play-off pozostają bez zmian: 10 normalny, 7 ulgowy. Dzieci poniżej 120 cm wzrostu wchodzą gratis z opiekunem.