NEWS

Bieżące informacje z klubu

STOCZNIOWIEC 2014 W WEEKEND ZAGRA W TORUNIU

Do gry po przerwie wracają hokeiści MH Automatyki Stoczniowiec 2014 Gdańsk. Biało-niebiescy w weekend udadzą się do Torunia, gdzie rozegrają dwumecz z doskonale wszystkim znaną Nestą Toruń. Pojedynki pomiędzy zespołami z Gdańska i Torunia od wielu lat nazywane są mianem „Derbów Pomorza”.

Teraz obu klubom przyszło rywalizować w I lidze, lecz smaczku rywalizacji dodaje fakt, że zarówno Stoczniowiec, jak i Nesta, aspirują do awansu do Polskiej Hokej Ligi. 

Po raz ostatni oba zespoły spotkały się przed rozpoczęciem obecnego sezonu na gruncie towarzyskim. Z pięciu spotkań cztery wygrała Nesta, ale Stoczniowiec był wówczas na początku cyklu treningowego i nie prezentował formy, jaką mogliśmy oglądać w ostatnich meczach ligowych.

Gdańszczanie po raz pierwszy w sezonie wystąpią w najsilniejszym zestawieniu. Do gry, w porównaniu z ostatnim meczem z Zagłębiem Sosnowiec, powrócą jedni z liderów – napastnicy Tomasz Ziółkowski i Jakub Stasiewicz oraz obrońca Sebastian Wachowski.

W przeszłości kilku obecnych zawodników Stoczniowca reprezentowało barwy klubu z Torunia. Toruńskie lodowisko znakomicie znająTomasz Ziółkowski, Marek Wróbel czy Sebastian Wachowski. Jeszcze w zeszłym sezonie w drużynie juniorów Sokołów Toruń występowali Michał Sochacki, Mikołaj Krasakiewicz i Jakub Puchalski.

Spotkania z Nestą dadzą odpowiedź, na ile Stoczniowiec będzie w stanie nawiązać walkę z liderem I ligi PZHL. Oba mecze, sobotni i niedzielny, rozpoczną się na toruńskim „Tor-Torze” o godzinie 18:30.