Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk STOCZNIOWIEC 2014 Z POPARCIEM REPREZENTANTÓW POLSKI - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

STOCZNIOWIEC 2014 Z POPARCIEM REPREZENTANTÓW POLSKI

Z całej Polski oraz zza granicy popłynęły głosy poparcia dla inicjatywy odbudowy profesjonalnej drużyny hokejowej w Trójmieście. Wielu reprezentantów Polski wychowanków Stoczniowca Gdańsk oraz znani sportowcy poparli starania hokeistów i działaczy nowo utworzonego zespołu Stoczniowiec 2014.

W Polskiej Hokej Lidze (PHL) nadal gra wielu zawodników, którzy swoje pierwsze kroki na lodzie stawiali właśnie w Gdańsku. W niedawno zakończonych Mistrzostwach Świata Dywizji 1B, podczas których Reprezentacja Polski wywalczyła awans na zaplecze Elity, stanowili oni również mocną grupę.

Od kilku lat tacy zawodnicy jak Adam Borzęcki, Przemysław Odrobny, Adam Bagiński, Mikołaj Łopuski czy Mateusz Rompkowski grają w wyjściowym składzie reprezentacji. Podczas rozgrywanego niedawno w Gdańsku turnieju EIHC pierwszoplanową rolę w drużynie narodowej odegrał jeden z najzdolniejszych graczy młodego pokolenia Aron Chmielewski, który po rozwiązaniu seniorskiej drużyny w Gdańsku grał w Cracovii Kraków, a od najbliższego sezonu będzie jedynym Polakiem grającym w Ekstralidze Czeskiej (podpisał trzyletni kontrakt z Ocelari Trzyniec). Inni zawodnicy w tym m.in. Maciej Urbanowicz, Jarosław Rzeszutko, Dawid Maciejewski czy Tomasz Witkowski znajdują się obecnie w szerokiej kadrze trenera Igora Zacharkina.

Wszyscy reprezentanci udzielili spontanicznego poparcia dla działań mających na celu odbudowę profesjonalnej drużyny hokejowej, która swoją grą cieszyłaby kibiców w Trójmieście. Na dowód swojego poparcia przekazali list otwarty skierowany do całego środowiska hokejowego oraz osób mogących wesprzeć projekt zarówno finansowo jak też organizacyjnie.

Do tych słów przyłączyli się również inni zawodnicy, którzy przed laty rozgrywali w Hali Olivia znakomite mecze, jak chociażby aktualnie występujący w GKS Tychy – czeski napastnik Josef Vitek.

Łza zakręciła się w oku, gdy tylko usłyszałem informację o nowej inicjatywie i zobaczyłem wizualizację strojów meczowych Stoczniowca 2014 grającego w mieście, w którym rozpoczynałem przygodę z hokejem – mówi Adam Bagiński, mający na koncie ponad 120 występów w reprezentacji Polski, zdobywca wielu medali Mistrzostw Polski i Pucharu Polski z GKS Tychy. Jestem przekonany, że każdy z wychowanków chętnie zagrałby przed gdańską publicznością, która jeszcze do niedawna należała do najliczniejszych w Polsce. Dlatego trzymamy kciuki, aby w najbliższych 2-3 sezonach udało się temu młodemu zespołowi wywalczyć awans do Polskiej Hokej Ligi (PHL). Silna drużyna dałaby również podstawy do rozmów o powrocie z zawodnikami, którzy przez ostatnie lata grają w innych miastach – podsumował Adam Bagiński.