Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk SZEŚĆ PUNKTÓW Z „GÓRALAMI” - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

SZEŚĆ PUNKTÓW Z „GÓRALAMI”

Hokeiści MH Automatyki Stoczniowca 2014 Gdańsk po raz kolejny zapisali na swoim koncie komplet punktów. W Hali „Olivia” dwukrotnie pokonali akademicką drużynę PPSWZ Podhale Nowy Targ, w której występują wychowankowie nowotarskiego hokeja wzmocnieni zawodnikami zza wschodniej granicy. W sobotę biało-niebiescy zwyciężyli 9:3, natomiast w niedzielę okazali się lepsi w wymiarze 3:0.

Pojedynki z nowotarżanami miały ostatecznie przypieczętować fakt, iż Stoczniowiec 2014 fazę play-off rozpoczną z trzeciej pozycji. Nie mógł w nich wystąpić obrońca Pavlo Taran, ale za to do składu udanie powrócił Tomasz Ziółkowski. Ponadto w gdańskich barwach debiutowali nowi zawodnicy – w obu spotkaniach zagrał Nikolay Onyshchenko, a w niedzielę do nowych kolegów dołączył Paweł Skrzypkowski, wychowanek gdańskiego hokeja, który ma za sobą grę w reprezentacji Polski.

Sobotnie spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście. Dominowali na tafli do 10 minuty i tylko dzięki refleksowi Tomasza Witkowskiego, biało-niebiescy nie stracili w tym czasie gola. Od połowy tercji sytuacja zmieniła się o 180 stopni. Może gdańszczanie nie mieli przytłaczającej przewagi, ale wykazali się niezwykłą skutecznością. W zaledwie cztery minuty zdobyli trzy kolejne gole i mimo trafienia Podhala w ostatniej minucie tercji schodzili do szatni w dobrych humorach.

Druga część spotkania znakomicie rozpoczęła się dla naszych graczy. W zaledwie 29 sekund dwukrotnie cieszyli się z bramki! Do końca spotkania Stoczniowiec 2014 kontrolował już wynik. Goście co prawda starali się odrabiać straty, ale ich bramkarz nie był tak pewnym punktem drużyny jak gdańscy bramkarze (Witkowskiego w ostatniej odsłonie zmienił Igor Tomczyk). Po trzy bramki dla Stoczniowca 2014 zdobyli Wojciech Wrycza oraz Filip Pesta.

W rewanżu stoczniowcom zwycięstwo nie przyszło tak łatwo i do końcowych minut musieli pracować na korzystny wynik. Duża w tym zasługa goalkeepera Podhala Radiona Musina, który zastąpił między słupkami duet bramkarski z soboty i spisał się zdecydowanie lepiej od kolegów. Mecz był niezwykle wyrównany i o zwycięstwie Stoczniowca 2014 przesądziła świetna dyspozycja Tomasza Witkowskiego, który do ostatniej syreny odpierał ataki przyjezdnych i walczył przy okazji o czyste konto. Wygraną biało-niebieskim zapewnił Tomasz Ziółkowski, który w trzeciej tercji dwukrotnie pokonał Musina i ustalił wynik spotkania na 3:0.

W 35 minucie kibice byli świadkami dodatkowych emocji, kiedy to na lodzie starli się Oskar Lehmann oraz Mateusz Wojdyła. Gdański obrońca ostro zaatakował przy bandzie nowotarżanina, a ten chciał wymierzyć sprawiedliwość w nie do końca sportowy sposób. Po krótkiej wymianie ciosów sędzia obu graczy odesłał do szatni.

Za tydzień MH Automatyka Stoczniowiec 2014 rozegra ostatnie spotkania sezonu zasadniczego. W Sosnowcu nasi zawodnicy zmierzą się z SMS II PZHL Sosnowiec. Następnie czeka uch już walka w play-off z Zagłębiem Sosnowiec.

 21.02. – sobota

 MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk – PPWSZ Podhale Nowy Targ 9:3 (3:1, 3:0, 3:2).

1:0 Wrycza – Ziółkowski (14’)
2:0 Pesta – Stasiewicz – Serwiński (14’)
3:0 Wrycza – Zaleski – Lehmann (18’)
3:1 Wojdyła – Stypuła – Kmiecik (20’, w przewadze)
4:1 Zaleski – Ziółkowski – Lehmann (21’)
5:1 Stasiewicz – Wachowski – Pesta (21’)
6:1 Pesta – Serwiński – Stasiewicz (39’, w przewadze)
6:2 Paramonov – Wojdyła (42’)
7:2 Wrycza – Ziólkowski – Wachowski (43’)
8:2 Pesta – Stasiewicz (44’)
9:2 Onyshchenko – Kulczyk (45’)
9:3 Kondrashov – Paramonov – Uglov (56’)

Widzów: 900
Strzały: 31-23
Kary: 12 min – 22 min (w tym 10 min dla Michałczaka)

MH Automatyka Stoczniowiec 2014: Witkowski (41’ Tomczyk); Leśniak – Lehmann (2), Ruszkowski – Wachowski (2), Puchalski – Iwanow; Wrycza – Ziółkowski – Zaleski (2), Stasiewicz (2) – Serwiński – Pesta, Urbaniak – Krasakiewicz – Sochacki (2), Kulczyk – Szczerbakow – Onyshchenko (2).

 22.02. – niedziela

MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk – PPWSZ Podhale Nowy Targ 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

1:0 Urbaniak – Krasakiewicz – Sochacki (16’)
2:0 Ziółkowski – Wachowski – Wrycza (45’)
3:0 Ziółkowski – Zaleski (54’)

Widzów: 900
Strzały: 33-27
Kary: 45 min (w tym 5+20 dla Lehmanna) – 35 min (w tym 5+20 dla Wojdyły)

MH Automatyka Stoczniowiec 2014: Witkowski ; Skrzypkowski (2) – Lehmann (31), Ruszkowski – Wachowski (4), Leśniak – Iwanow (2); Wrycza – Ziółkowski (2) – Zaleski, Stasiewicz (2) – Serwiński – Pesta, Urbaniak – Krasakiewicz (2) – Sochacki, Kulczyk – Szczerbakow – Onyshchenko oraz Puchalski.