Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk SZYMON MARZEC I IGOR SMAL ZAGRAJĄ W KADRACH NARODOWYCH - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

SZYMON MARZEC I IGOR SMAL ZAGRAJĄ W KADRACH NARODOWYCH

Dwóch zawodników MH Automatyki Gdańsk w najbliższych dniach będzie miało okazję zagrać w reprezentacji Polski. Szymon Marzec otrzymał powołanie do seniorskiej kadry na zaplanowany w Gdańsku turniej EIHC. Igor Smal uda się z kolei na mecze sparingowe z reprezentacją do lat 20.

Dla 27-letniego Szymona Marca będzie to debiut w „dorosłej” reprezentacji Polski. Biało-czerwoni w poniedziałek rozpoczęli w Gdańsku zgrupowanie przed turniejem Euro Ice Hockey Challange o Puchar z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. W dniach 9-11 listopada Polska zmierzy się w Hali Olivia z Norwegami, Duńczykami i Austriakami.

19-letni Igor Smal to podstawowy zawodnik juniorskiej kadry do lat 20, która przygotowuje się do grudniowych Mistrzostw Świata Dywizji 1B w Tychach. Jednym z ostatnich etapów przygotowań jest zgrupowanie na zakończenie którego młodzi Polacy zagrają w Kijowie dwa sparingowe mecze z Ukrainą U20 i Białorusią U19.

W obecnym sezonie Polskiej Hokej Ligi Marzec wystąpił w 19 spotkaniach MH Automatyki Gdańsk i zgromadził 11 punktów za 6 goli i 5 asyst. Smal zagrał w 16 meczach, zdobywając 2 bramki i 1 asystę.