Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk TOMAS FUCIK NOWYM BRAMKARZEM - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

TOMAS FUCIK NOWYM BRAMKARZEM

Zarząd Pomorskiego Klubu Hokejowego podpisał umowę z nowym bramkarzem. 25-letni Czech Tomas Fucik zastąpi na tej pozycji Amerykanina Evana Cowleya. Mimo innych ofert zdecydował się na grę w Gdańsku. 

Urodzony w czeskim Třebíču zawodnik ostatni sezon rozpoczął na Wyspach Brytyjskich w zespole Hull Pirates, a dokończył w MsHK Zilina występującym w Ekstralidze Słowacji. Fucik już występował w Polskiej Hokej Lidze, kiedy w latach 2016-2018 bronił bramki JKH GKS Jastrzębie.

25-letni zawodnik imponuje warunkami fizycznymi – mierzy 189 cm i waży 90 kilogramów. Wychowanek SK Horacka Slavia Třebíč w ubiegłym sezonie potwierdził swoje umiejętności, kiedy w 6 meczach w barwach Hull Pirates bronił ze skutecznością 96,2%. W 19 spotkaniach sezonu zasadniczego Ekstraligi słowackiej zanotował skuteczność na poziomie 90,7%, ale już w play-off puszczał średnio tylko 1,72 bramki na mecz i bronił ze skutecznością 94,6%. Grając w Polsce jego skuteczność wynosiła średnio ponad 93%.

– Miałem więcej ofert, nie tylko z Polski, ale także z innych krajów – w tym ze słowackiej Extraligi. Zdecydowałem się jednak na powrót do Polski. Jednym z głównych czynników było zainteresowanie moją osobą, jakie zarząd oraz trener wykazywali już od dłuższego czasu. Nie musiałem podejmować decyzji w pośpiechu, a negocjacje przebiegały tak jak powinny. Nie bez znaczenia było także zniesienie limitów dla obcokrajowców, w tym także co do gry bramkarzy. – powiedział Fucik o powodach, które wpłynęły na wybór oferty.

Nowy nabytek biało-niebieskich z niecierpliwością czeka już na przyjazd do Gdańska oraz początek nowych rozgrywek.

– Gdańsk to piękne miasto, świetnie położone. Nie mogę się doczekać, żeby poznać je lepiej. Czekam na nowy sezon i jestem zmotywowany tym, że klub z każdym sezonem radzi sobie coraz i lepiej podnosi swoją pozycję. Zrobię wszystko, żebyśmy razem zrobili kolejny ważny krok. – zakończył czeski bramkarz.

Do dyspozycji trenera Marka Ziętary pozostają Mateusz Studziński oraz młody bramkarz GKS Stoczniowiec Wiktor Soliński.

Evan Cowley zdecydował się przenieść do ligi duńskiej, gdzie będzie występował w barwach Odense Bulldogs.