NEWS

Bieżące informacje z klubu

TOMASZ WITKOWSKI PRZEDŁUŻYŁ UMOWĘ

Przed chwilą nową umowę na występy w naszym zespole podpisał bramkarz Tomasz Witkowski. 27-latek występuje w MH Automatyka Stoczniowcu 2014 od stycznia 2015 roku i przez cały ten okres był numerem 1 w bramce. To kolejny wychowanek gdańskiego hokeja w drużynie.

Witkowski w seniorskim hokeju debiutował w Gdańsku w barwach GKS Stoczniowiec, jednak rozegrał w nim tylko 4 spotkania. Następnie przeniósł się do Nesty Toruń, z którą wywalczył awans do Polskiej Hokej Ligi, a w kolejnym rozegrał w toruńskim zespole 19 spotkań w najwyższej klasie rozgrywkowej (skuteczność 86,8%). Następnym przystankiem w karierze Tomka był norweski drugoligowiec – Nes IK. Po roku spędzonym w Skandynawii powrócił do Polskiej Hokej Ligi, gdzie był pierwszym bramkarzem bytomskiej Polonii (42 mecze, skuteczność 87%).

Następnie ponownie wyjechał do Nes IK, by po kilku miesiącach podjąć decyzję o powrocie do Polski. Związał się umową z naszym klubem i od tego czasu rozegrał 18 spotkań, w których bronił ze skutecznością ok. 95%.

Przypomnijmy, że Tomasz Witkowski to drugi bramkarz w kadrze zespołu na sezon 2016/2017. Wcześniej kontrakt podpisał Michał Kieler z Zagłębia Sosnowiec.

WITEK2