Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk TRZECH GDAŃSZCZAN NA MŚ DYWIZJI 1B DO LAT 20 - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

TRZECH GDAŃSZCZAN NA MŚ DYWIZJI 1B DO LAT 20

Meczem Polska – Ukraina rozpoczęły się w Budapeszcie Mistrzostwa Świata Dywizji 1B do lat 20. Biało-czerwoni wygrali z wschodnimi sąsiadami 4:2 (1:0, 1:0, 2:2), a w spotkaniu wystąpiło trzech graczy MH Automatyki Gdańsk.

W reprezentacji Polski występują obrońca Patryk Wsół (wybrany kapitanem zespołu) oraz napastnik Mateusz Gościński. Natomiast kadrę Ukrainy reprezentuje nasz napastnik Dymitr Szczerbakow.

Do protokołu asystą wpisał się Gościński. Obaj Polacy zakończyli także mecz z wynikiem +2 w klasyfikacji „plus-minus”, Szczerbakow zanotował -1.

W kolejnych dniach nasi zawodnicy rozegrają jeszcze cztery mecze, a ich rywalami będą drużyny Wielkiej Brytanii, Węgier, Włoch oraz Słowenii. Zwycięska ekipa awansuje do Dywizji 1A, czyli na zaplecze elity. Turniej zakończy się w sobotę 17 grudnia. Cała wspomniana trójka będzie więc do dyspozycji trenera na ligowy mecz z Nestą Mires Toruń, który zostanie rozegrany 20 grudnia.

Przypomnijmy, że na zgrupowanie przed MŚ zostali także powołani inni nasi gracze – Arkadiusz Nowak, a także uczący się na co dzień w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Sosnowcu bracia Maciej i Michał Rybakowie. Ostatecznie nie znaleźli się jednak w składzie, który pojechał do Budapesztu.