NEWS

Bieżące informacje z klubu

TRZECH HOKEISTÓW PODPISAŁO UMOWY

Obrońcy Oskar Lehmann i Sebastian Wachowski oraz napastnik Szymon Marzec to kolejnych trzech zawodników, którzy zdecydowali się przedłużyć kontrakty na grę w sezonie 2017/2018 w drużynie MH Automatyki Gdańsk. Do pierwszej drużyny zostaną także włączeni 19-letni defensorzy – Kirył Gerasymenko oraz Gilbert Leśniak. 

Oskar Lehmann i Sebastian Wachowski to zawodnicy, którzy w MH Automatyce Gdańsk występują od momentu powstania klubu w 2014 roku i mieli swój spory udział w wywalczeniu awansu do PHL. 25-letni Lehmann w minionym sezonie rozegrał w biało-niebieskich barwach 40 spotkań, zdobywając 5 punktów za 2 bramki i 3 asysty. 32-letni Wachowski wystąpił w 39 spotkaniach gdańskiej drużyny, w których zanotował 9 punktów za 2 bramki i 7 asyst.

W chwili obecnej defensywa MH Automatyki liczy 7 zawodników. Oprócz wspomnianych Lehmanna i Wachowskiego, kontrakty podpisali Vlastimil Bilcik, Krzysztof Kantor oraz Kamil Dolny. Ponadto do seniorskiego zespołu zostaną włączeni 19-letni Gilbert Leśniak oraz jego rówieśnik Kirył Gerasymenko. Obydwaj młodzi zawodnicy z naszym juniorskim zespołem wywalczyli tytuł Mistrzów Polski w ubiegłym sezonie. Zarówno Leśniak, jak i Gerasymenko mają już za sobą oficjalny debiut w rozgrywkach PHL.

Natomiast 26-letni Szymon Marzec w zeszłym sezonie powrócił do Gdańska po pięcioletniej przerwie, podczas której reprezentował JKH GKS Jastrzębie oraz Orlika Opole. W gdańskim zespole w sezonie 2016/2017 rozegrał wszystkie 42 mecze. Zdobył 7 goli, a przy 15 asystował.