NEWS

Bieżące informacje z klubu

TRZY MECZE W PIĘĆ DNI

Zawodnicy MH Automatyki Gdańsk od piątku (27.10.) do wtorku (31.10.) rozegrają trzy niezwykle ważne ligowe mecze. W dwóch z nich gdańszczanie wystąpią w roli gospodarza.

Biało-niebiescy notują ostatnio dobre wyniki. Począwszy od połowy października rozegrali już siedem spotkań i aż pięciokrotnie schodzili z tafli w roli zwycięzcy. Pozwoliło im to umocnić im się na szóstym miejscu w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Ostatnie dni miesiąca są dla gdańskich hokeistów również pracowite. Po powrocie z Opola i Katowic gdańscy zawodnicy otrzymali dzień wolnego, a od środy przygotowują się do kolejnych potyczek w lidze.

Już w piątek do Hali Olivia zawita czwarta drużyna PHL – JKH GKS Jastrzębie. Podopieczni Roberta Kalabera są sporą niespodzianką obecnych rozgrywek. Zespół, składający się w znakomitej większości z jastrzębskich wychowanków, a dowodzony przez Leszka Laszkiewicza, w tym sezonie zostawił już w pokonanym polu m.in. Comarch Cracovię Kraków. W pierwszej rundzie w Jastrzębiu lepszy był JKH GKS, który pokonał MH Automatykę 5:1. Gdańszczanie obecnie to jednak zupełnie inny zespół, który również potrafi sprawiać niespodzianki, jak choćby w Tychach z GKS.

W niedzielę rano z kolei zespół Andrieja Kowaliewa uda się na wyjazdowe spotkanie do Oświęcimia. Unia spisuje się w tym sezonie poniżej oczekiwań, czego niedawnym krokiem była decyzja o zwolnieniu trenera Josefa Dobosa. Tymczasowo go na tym stanowisku oświęcimianin Witold Magiera, który w piątek po raz pierwszy poprowadzi drużynę w roli pierwszego szkoleniowca. Unia potrafi być jednak groźna, a spotkanie będzie miało spory ciężar gatunkowy. Oświęcimianie uchodzą za jednego z konkurentów MH Automatyki w walce o miejsce w ligowej „szóstce”, premiowanej bezpośrednim awansem do fazy play-off.

Równie ciężkie zasadnie czeka biało-niebieskich we wtorek. Gdańszczanie podejmować będą w roli gospodarza TAURON KH GKS Katowice. To drużyna z olbrzymim potencjałem, przed sezonem znacząca wzmocniona m.in. kilkoma reprezentantami Polski,  takimi jak Jakub Wanacki, Patryk Wronka, Mikołaj Łopuski czy wreszcie Tomasz Malasiński (trzeci najskuteczniejszy zawodnik ligi). Skład uzupełnili solidni obcokrajowcy, z których szczególnie wyróżnia się Andriej Themar, który z czternastoma bramkami przewodzi ligowej klasyfikacji strzelców.

Najbliższe mecze będą miały bardzo istotny wpływ na układ tabeli. Zdobycie kilku punktów pozwoli gdańszczanom zadomowić się w górnej połówce tabeli. W przeciwnym razie grozi im utrata przewagi nad „grupą pościgową”. Gdańszczanie coraz śmielej myślą jednak o lokacie gwarantującejplay-off.

– Czujemy, że znajdujemy się w dobrej formie. Jest małe zmęczenie ze względu na wysoką częstotliwość meczów w ostatnich dwóch tygodniach. Jesteśmy jednak w rytmie meczowym i nie stanowi to dla nas problemu, żeby pokazać się z jak najlepszej strony. Liczymy na wygrane, bo pozwoli nam to walczyć o coraz wyższe miejsce w tabeli – zapowiada Dymitr Szczerbakow, ukraiński skrzydłowy, który w ostatnim meczu zajął w pierwszej formacji miejsce Adama Skutchana.

19-letniemu Szczerbakowowi wtóruje wtóruje czeski obrońca Vlastimil Bilcik. – Nastroje w szatni są dobre. Czujemy satysfakcje po ostatnim wyjeździe, bo przywieźliśmy do Gdańska 6 punktów. Szczególnie, że mecz w Opolu do łatwych nie należał.  W kolejnych meczach chcemy zdobyć jak najwięcej punktów, ale będą to bardzo ciężkie spotkania. Jastrzębie gra prosty, szybki hokej. Do niedawna zajmowali drugie miejsce w tabeli i jest to dla nas wyzwanie, żeby sprawić taką niespodziankę jak w Tychach. Oświęcim zmienił z kolei trenera, więc zobaczymy, jak zmieni się ich gra.

Plan meczów MH Automatyki w październiku:

27.10., godz. 18:30 – MH Automatyka Gdańsk vs JKH GKS Jastrzębie
29.10., godz. 17:00 – Unia Oświęcim vs MH Automatyka Gdańsk
31.10., godz. 18:30 – MH Automatyka vs TAURON KH GKS Katowice