Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk CLJ: UDANY WEEKEND JUNIORÓW - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

CLJ: UDANY WEEKEND JUNIORÓW

Dwa zwycięstwa odnieśli w weekend juniorzy Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014. Młodzi gdańszczanie dwukrotnie pokonali w „Olivii” aktualnego mistrza Polski w tej kategorii wiekowej oraz wicelidera CLJ – Zagłębie Sosnowiec.

W sobotę biało-niebiescy zwyciężyli 4:2. Prowadzenie objęli już w 1 minucie po bramce Maksymiliana Ananiewa i nie oddali go do końcowej syreny. Na 2:0 strzałem z niebieskiej linii podwyższył Gilbert Leśniak i od tego momentu gdańszczanie kontrolowali przebieg spotkania. Pomógł im w tym także Anton Tomaszewski, który dobrze spisywał się między słupkami.

Po niedzielnej wygranej gdańszczanie nie mogą być jednak do końca zadowoleni. Po 40 minutach gry prowadzili 3:0, a w 48 minucie doprowadzili nawet do stanu 5:1. Wysokie prowadzenie uśpiło młodą drużynę, a kolejne minuty należały do Zagłębia. Między 50 i 53 minutą sosnowiczanie zdobyli trzy gole, a na 18 sekund przed końcem do wyrównania doprowadził Patryk Jarosz. W dogrywce złoty gol Arkadiusza Nowaka, dla którego było to drugie trafienie tego dnia, przesądził o wygranej gdańskiej drużyny.

Przypomnijmy, że podopieczni trenera Krzysztofa Lehmanna walczą o bezpośredni awans do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorów. Dzięki zdobyciu 5 punktów biało-niebiescy kosztem Unii Oświęcim przesunęli się na 6. pozycję – ostatnią, która pozwoli uniknąć baraży. Oświęcimianie swoje spotkania rozegrają jednak w przyszłym tygodniu. O ostatecznej kolejności zadecydują więc bezpośrednie mecze pomiędzy PKH2014 i Unią, zaplanowane na 4 i 5 marca w Gdańsku.


11.02. – sobota

Pomorski Klub Hokejowy 2014 – Zagłębie Sosnowiec 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

Bramki dla PKH2014: Maksymilian Ananiew, Gilbert Leśniak, Gleb Volf, Nikitia Minenkov

PKH2014: Tomaszewski (Zgrzebnicki – n/g); Wala – Nowak, Adamowicz – Leśniak; Ananiew – Szczerbakow – Kasicki, Minenkov – Mocarski – Volf, Kmieć – Zalewski – Murawski.


12.02. – niedziela

Pomorski Klub Hokejowy 2014 – Zagłębie Sosnowiec 6:5d. (1:0, 2:0, 2:5, 1:0)

Bramki dla PKH2014: Arkadiusz Nowak 2, Dymitr Szczerbakow, Gilbert Leśniak, Gleb Volf, Nikita Minenkov

PKH 2014: Tomaszewski (Zgrzebnicki – n/g); Adamowicz – Nowak, Wala – Leśniak; Ananiew – Szczerbakow – Kasicki, Minenkov – Mocarski – Volf, Kmieć – Zalewski – Murawski.

Drużyna juniorów Pomorskie Klubu Hokejowego 2014 jest współfinansowana ze środków
Samorządu Województwa Pomorskiego!