Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk UNIA PONOWNIE O BRAMKĘ LEPSZA - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

UNIA PONOWNIE O BRAMKĘ LEPSZA

Hokeistom MH Automatyki Gdańsk nie udało się zrewanżować Unii Oświęcim za jednobramkową porażkę w Gdańsku. Oświęcimianie we własnej hali byli ponownie o jednego gola lepsi i wygrali 3:2 (0:0, 1:1, 2:1). O wygranej gospodarzy zadecydowała pierwsza minuta trzeciej tercji, gdy w 33 sekundy po wznowieniu gry dwukrotnie pokonali Tomasza Witkowskiego.

Biało-niebiescy po wczorajszym wysokim zwycięstwie z SMS Sosnowiec pozostali na południu, aby dzisiaj przystąpić do spotkania w Oświęcimiu w pełni sił. Już pierwsza bezbramkowa tercja pokazała, że czeka nas wyrównane spotkanie. Akcje przenosiły się spod jednej bramki pod drugą, lecz bramakarze – Michal Fikrt i Tomasz Witkowski – zachowali czyste konto. Gdański bramkarz najwięcej pracy miał w 6 minucie, kiedy to wyszedł obronną ręką z pojedynku sam na sam z Sebastianem Kowalówką. Z kolei Fikrt swoim wysokim kunsztem wykazał się w 16 minucie, broniąc strzał z bekhendu pozostawionego przed bramką Petra Polodny. Gdańszczanom udało się też przetrwać dwa okresy gry w osłabieniu, oświęcimianom jeden.

Drugą tercję gospodarze rozpoczęli, grając w przewadze, bowiem 28 sekund przed końcem pierwszej odsłony do boksu kar udał się Zachary Josepher. Unici próbowali zaskoczyć Witkowskiego strzałami z dystansu, ale żaden nie znalazł drogi do siatki. Pierwszy gol meczu padł w 24 minucie. MH Automatyka objęła prowadzenie, gdy Adrian Kastel-Dahl odebrał krążek Kamilowi Paszkowi i zagrał go wzdłuż bramki do Phillipa Nasci, a Amerykanin nie miał problemów z pokonaniem Fikrta. Po chwili karę otrzymał gracz Unii i gdańszczanie mieli szansę na podwyższenie prowadzenia, lecz poważniej nie zagrozili bramce gospodarzy. W podobnej sytuacji znaleźli się także unici (kara Adama Skutchana), lecz najgroźniejszy strzał Jerzego Gabrysia złapał Witkowski. W 32 minucie mogło być 0:2, lecz po kontrze biało-niebieskich strzał Kamila Dolnego zatrzymał się na słupku. Trzy minuty później oświęcimscy hokeiści doprowadzili do remisu, gdy Lubomir Vosatko z bardzo ostrego kąta posłał krążek do bramki.

Gorszego początku trzeciej tercji nasi hokeiści wyobrazić sobie nie mogli. Już 14 sekund po wznowieniu gry na strzał z dystansu zdecydował się Peter Bezuska, a krążek zbił Petr Tabacek, czym zaskoczył Witkowskiego. 19 sekund później było już 3:1. Tym razem potężnie z niebieskiej linii uderzył Daniel Kysela i krążek wylądował pod poprzeczką. Trener MH Automatyki poprosił o czas i nieco uspokoił grę swoich podopiecznych. Gdańszczanie chcieli za wszelką cenę odrobić straty, a pomagał im w tym strzelec trzeciej bramki dla Unii, który dwa razy zagrywał nieprzepisowo i osłabiał swoją drużynę. Podczas pierwszej kary znakomitą okazję miał Polodna, lecz oświęcimski bramkarz zdążył z interwencją. Natomiast podczas drugiego okresu gry w przewadze udało się zdobyć kontaktową bramkę. Akcję drugiego ataku skutecznym strzałem wykończył Adrian Kastel-Dahl i dał nadzieje biało-niebieskim na odwrócenie losów meczu. Pewnie między słupkami spisywał się Fikrt, a w 53 minucie po strzale Jana Stebera w sukurs przyszedł mu słupek! Na ławce kar przebywał wówczas Vosatko, a gdy ją opuścił jego miejsce zajął Damian Piotrowicz. Oświęcimianie, przy pomocy Fikrta, dobrze się jednak bronili i wynik nie uległ już zmianie. Unia Oświęcim pokonała MH Automatykę Gdańsk 3:2.

MH Automatyka Gdańsk następny mecz rozegra w piątek. Do „Olivii” przyjedzie Tauron KH GKS Katowice, który dzisiaj na własnym lodzie uległ Neście Mires Toruń po rzutach karnych. Dzięki temu torunianie do swojego dorobku dołożyli 2 punkty i zwiększyli przewagę nad naszym zespołem do 7 punktów.

Unia Oświęcim – MH Automatyka Gdańsk 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

0:1 Nasca – Kastel-Dahl (24’)
1:1 Vosatko – Tabacek (35’)
2:1 Tabacek – Bezuska (41’)
3:1 Kysela – Kowalówka – Haas (41’)
3:2 Kastel-Dahl – Nasca – Gościński (48’, w przewadze)

Sędziowali: Bartosz Kaczmarek – Daniel Lipiński, Przemysław Gabryszak
Kary: 14-8 min.
Strzały: 28-33 (9-13, 11-6, 8-14)
Widzów: 300

Unia: Fikrt; Bezuska – Vosatko (2), Gabryś – Kysela (4), Gębczyk (2) – Saur; Piotrowicz (2) – Szewczyk (2) – Kowalówka, Tabacek – Haas (2) – Kasperlik, Malicki – Paszek – Wojtarowicz oraz Hatłas, Lacheta.

MH Automatyka: Witkowski; Josepher (2) – Kantor, Wachowski (2) – Nowak, Dolny – Lehmann oraz Wsół; Skutchan (2) – Polodna – Steber, Nasca – Kastel-Dahl – Gościński, Pesta – Rompkowski (2) – Strużyk, Wrycza – Różycki – Marzec.