Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk W NIEDZIELĘ INAUGURACJA W JASTRZĘBIU - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

W NIEDZIELĘ INAUGURACJA W JASTRZĘBIU

Już jutro rozpoczniemy swój pierwszy, historyczny sezon w rozgrywkach Polskiej Hokej Ligi. O godzinie 18:00 drużyna MH Automatyki Stoczniowca 2014 Gdańsk zagra na wyjeździe z JKH GKS Jastrzębie. – Jedziemy po 3 punkty – zapowiada Mateusz Gościnski. 

W podróż do Jastrzębia gdańszczanie udadzą się juro o 8 rano. Biało-niebiescy do inauguracji przystąpią niemal w najsilniejszym składzie. Niestety dzisiaj po przedmeczowym rozjeździe okazało się, że wystąpić nie będzie mógł Adam Skutchan. Zakontraktowany niedawno Czech cały czas zmaga się z kontuzją żeber, której doznał w pierwszym sparingowym meczu przeciwko Neście Mires Toruń. Uraz jest na tyle dokuczliwy, że sztab szkoleniowy i zawodnik po konsultacji medycznej, wspólnie podjęli decyzję o tym, że 21-letni napastnik nie pojedzie z drużyną do Jastrzębia.

Wiemy już także, kto będzie kapitanem drużyny. Został nim wybrany 31-letni napastnik Jan Steber. Pochodzący z Czech zawodnik, który posiada także polskie obywatelstwo i w rozgrywkach będzie występował jako Polak, to najbardziej doświadczony zawodnik w naszej drużynie. Asystować mu będą Maciej Rompkowski oraz Arkadiusz Nowak. Ponadto w pięcioosobowej Radzie Drużyny znaleźli się także Sebastian Wachowski i Tomasz Ziółkowski.

Jutrzejszy rywal gdańszczan to drużyna, która od wielu lat rywalizuje o czołowe lokaty w PHL. Skład JKH GKS, w związku z ograniczeniem finansowania ze strony Jastrzębskiej Spółki Węglowej, uległ jednak znacznemu odmłodzeniu. Z drużyną pożegnali się m.in. reprezentant Kamil Górny (GKS Tychy), Tomasz Pastryk, Mateusz Danieluk, Richard Bordowski (wszyscy Polonia Bytom). Ich miejsce zajęła głównie  jastrzębska młodzież. Aż 13 zawodników z kadry JKH może występować równocześnie w rozgrywkach juniorskich. O tym, że Jastrzębie będzie groźnym rywalem, mogą świadczyć wyniki meczów sparingowych. Trener Robert Kalaber co sezon potwierdza, że potrafi „poukładać” zespół i stworzyć z niego kolektyw, z którym trzeba się liczyć.

Gdańszczanie liczą na dobre otwarcie sezonu, ale zgodnie przyznają, że łatwo nie będzie.

– Jastrzębie to, tak samo jak my, młoda drużyna, więc liczę na dobry i szybki mecz. Myślę, że będzie to trudne spotkanie, lecz będziemy walczyć jak najlepiej potrafimy. Oczywiście jedziemy nastawieni na ciężką walkę, która, mam nadzieję, przyniesie nam zwycięstwo. – powiedział Arkadiusz Nowak.

Zdanie pochodzącego z Dębicy 19-letniego obrońcy podziela jego rówieśnik Mateusz Gościński. – Spodziewamy się trudnego meczu. Jastrzębie będzie dobrze przygotowane do meczu, ale jedziemy po 3 punkty. Mogę obiecać, że damy z siebie 100% i wierzymy w nasze zwycięstwo.KUP KARNET NA MECZE STOCZNIOWCA 2014 GDAŃSK!
Karnety można nabyć w cenie 250 zł (normalny) i 150 zł (ulgowy)
Kupując karnet już dziś zaoszczędzisz czas spędzony w kolejce do kasy i zapewnisz sobie korzystniejszą cenę za mecz w porównaniu do cen biletów jednorazowych!
KLIKNIJ PO WIĘCEJ SZCZEGÓŁÓW!