Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk WALCZYMY O PHL! - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

WALCZYMY O PHL!

Gdańscy hokeiści już w drugim sezonie po reaktywacji klubu stają przed szansą awansu do hokejowej ekstraligi. Już w najbliższą sobotę o godz. 17 w Hali Olivia rozpoczną rywalizację do czterech wygranych z UKH Dębica.

Stoczniowcy intensywnie trenują pod okiem doświadczonego trenera Walentego Ziętary, któremu pomaga były zawodnik Stoczniowca Robert Błażowski. Przygotowania koncentrują się na przygotowaniu szybkościowym oraz taktycznym. Jest to kontynuacja pracy rozpoczętej jeszcze w maju po okiem duetu Lehmann – Bochiński.

– Jesteśmy faworytem tej rywalizacji, jednak wiemy, że rywale też ciężko pracowali i szukali wzmocnień, dlatego podchodzimy do tej rywalizacji bardzo skoncentrowani, z pełnym szacunkiem dla przeciwnika – zapewnia Walenty Ziętara, trener MHAutomatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. – Moi zawodnicy podchodzą do meczów przeciwko zespołowi z Dębicy ambicjonalnie i chcą udowodnić, że ich miejsce jest w Polskiej Hokej Lidze. Liga w tym sezonie jest okrojona do minimum, dlatego skupiamy się na tym, co jest zależne od nas – wszystko w nogach i głowach zawodników – dodał Walenty Ziętara.

W składzie gdańszczan zobaczymy m.in. nowych zawodników: Marcina KabataBartosza Aleniewskiego oraz mającego ekstraligowe doświadczenie Pawła Kostromitina, Rosjanina z polskimi korzeniami. Niestety zabraknie kontuzjowanych: Jana SteberaTomasza Ziółkowskiego oraz Mikołaja Krasakiewicza pauzujących ze względu na kontuzje kolan i barku.

– Wygrana w tej rywalizacji zapewni nam udział w Polskiej Hokej Lidze w sezonie 2016/ 2017, czyli zgodnie z naszym strategicznym założeniem już dwa lata po reaktywacji seniorskiej drużyny w Gdańsku – podkreśla Bartosz Purzyński, prezes MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk. – Niezależnie od formuły ligi zamierzamy odbudować hokej na najwyższym poziomie w Gdańsku. Tym samym pokażemy, że zjednoczona wokół idei społeczność kibiców, zawodników i osób wspierających naszą organizację potrafi zbudować klub walczący o najwyższe cele – podsumował Bartosz Purzyński.

Ceny biletów pozostają bez zmian – 10 zł normalny i 7 zł ulgowy. Dzieci poniżej 120 cm wzrostu wchodzą na mecz gratis (opiekun musi mieć ważny bilet).

Kibice, którzy w ramach przedsezonowej akcji „Fans 4 club” zakupili karnety na pełen sezon otrzymają od klubu informację drogą mailowo o zwrocie pieniędzy.

Terminarz meczów I Ligi w sezonie 2015/16 – rywalizacja toczy się do czterech wygranych:

10.10.2015 (sobota) MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk – UKH Dębica g. 17
17.10.2015 (sobota) UKH Dębica – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk
24.10.2015 (sobota) UKH Dębica – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk
15.11.2015 (niedziela) MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk – UKH Dębica

Ewentualnie dodatkowe mecze:

21.11.2015 (sobota) UKH Dębica – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk
28.11.2015 (sobota) MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk – UKH Dębica
05.12.2015 (sobota) UKH Dębica – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk