Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk WITKOWSKI I STRUŻYK ZAGRAJĄ NA „THE WORLD GAMES 2017” - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

WITKOWSKI I STRUŻYK ZAGRAJĄ NA „THE WORLD GAMES 2017”

Dwóch zawodników naszej drużyny zostało powołanych do reprezentacji Polski na Światowe Igrzyska Sportowe “The World Games 2017”, które w tym roku (20-30 lipca) zorganizuje Wrocław. Podczas tego święta sportów nieolimpijskich Tomasz Witkowski i Mateusz Strużyk będą reprezentować nasz kraj podczas turnieju hokeja na rolkach.

Areną zmagań hokeistów na rolkach będzie Centrum Sportu i Rekreacji w Świdnicy. Turniej rozpocznie się 25 lipca i potrwa pięć dni. Kadrę biało-czerwonych w 100% stanowią obecni lub byli zawodnicy polskich klubów hokejowych. Oprócz Witkowskiego i Strużyka powołania dostało także m.in. dwóch innych zawodników pochodzących z Gdańska – Jarosław Rzeszutko i Marek Wróbel. W gronie rezerwowych znaleźli się Dawid Maciejewski Adam Wróbel, a także Michał Kieler, który jeszcze w zeszłym sezonie bronił bramki MH Automatyki Gdańsk. Selekcjonerem jest były zawodnik GKS Stoczniowiec – Bartłomiej Wróbel.

Foto: Świdnicki Sport

Polacy w swojej grupie kwalifikacyjnej zmierzą się z takimi renomowanymi rywalami jak Czechy, USA i Kanada! Dwie pierwsze drużyny z czterozespołowych grup zagrają o miejsca 1-4, pozostałe o lokaty 5-8.

Tomasz Witkowski i Mateusz Strużyk to nie jedyni zawodnicy naszego zespołu, którzy latem zamieniają łyżwy na rolki. W rozegranym niedawno, również w Świdnicy, turnieju finałowym o Mistrzostwo Polski w Hokeju na Rolkach nasz klub miał kilku innych reprezentantów. Biało-niebiescy najliczniej wsparli zespół Bombers Malbork, w którym zagrali Oskar LehmannGilbert LeśniakSzymon MarzecMaciej Rompkowski oraz Kacper Różycki. Wspomniani Witkowski i Strużyk zagrali w zespole CCM Mad Dogs Sopot.

Foto: Świdnicki Sport