Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk WYGRANA Z KADRĄ PZHL NA START ROZGRYWEK LIGOWYCH - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

WYGRANA Z KADRĄ PZHL NA START ROZGRYWEK LIGOWYCH

Chociaż hokeiści MH Automatyki Gdańsk nie grzeszyli skutecznością w meczu z Kadrą PZHL, to ostatecznie udało im się wygrać 4:2 (2:0, 0:2, 2:0). O rozstrzygnięciu zadecydowała trzecia tercja.

Spotkanie rozpoczęło się zgodnie z planem. Już w 4 minucie Dmytro Shcherbakov strzałem przy krótkim słupku zaskoczył zasłoniętego Michała Czernika. W 10 minucie z najbliższej odległości krążek do siatki posłał Robin Maly, który podłączył się do akcji ofensywnej. Mimo, że gdańszczanie w tej części gry oddali 21 strzałów, to więcej bramek już nie padło.

Druga odsłona miała bardzo podobny przebieg. To zawodnicy MH Automatyki prowadzili grę i przez zdecydowaną większość czasu przebywali w tercji ataku. Nie przełożyło się to jednak na gole, w czym oprócz braku skuteczności, także duża zasługa rozgrywającego bardzo dobry mecz bramkarza Kadry PZHL. Co gorsza w 26 i 29 minucie młodzi kadrowicze wyprowadzili dwie skuteczne kontry. Obie skutecznie wykończył Kamil Wałęga. Po 40 minutach gry na tablicy wyników widniał sensacyjny remis.

Foto: Marek Kardasiński

Dopiero w trzeciej tercji gdańszczanie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W 42 minucie Szymon Marzec popisał się celnym strzałem po lodzie, tuż po tym jak wznowienie wygrał Filip Pesta. Natomiast w 49 minucie dwójkową kontrę z Marcem wykończył Krzysztof Kantor, jak się później okazało, ustalając końcowy wynik spotkania.

Kolejny mecz ligowy MH Automatykę Gdańsk czeka 14 września. Wówczas podopieczni Marka Ziętary zagrają na wyjeździe z Comarch Cracovią. Przed własną publicznością zaprezentują się dwa dni później, podejmując o godzinie 17:00 JKH GKS Jastrzębie.

MH Automatyka Gdańsk – Kadra PZHL 4:2 (2:0, 0:2, 2:0)

1:0 Shcherbakov – Lehmann – Wróbel (4’)
2:0 Maly – Danieluk – Polodna (10’)
2:1 Wałęga – Sołtys – Wysocki (26’)
2:2 Wałęga – Sołtys – Wysocki (29’)
3:2 Marzec – Pesta (42’)
4:2 Kantor – Marzec – Pesta (49’)

Sędziowali: Maciej Pachucki – Maciej Byczkowski, Patryk Kasprzyk
Kary: 8-2 min.
Strzały: 55-26 (18-4, 21-13, 16-9)
Widzów: 800

MH Automatyka: Tsaregorodtsev (Witkowski – n/g); Aleksyuk – Maly, Tesliukevich – Dolny, Kantor – Pastryk, Lehmann (2) – Leśniak; Steber – Polodna – Danieluk, Vitek – Rozhkov – Stasiewicz, Strużyk – Pesta – Marzec (4), Rompkowski – Wróbel – Shcherbakov.

Kadra PZHL: Czernik (Lipiński – n/g); Wysocki – Bizacki, Niedlich – Noworyta, Gruszczyk – Chorążyczewski, Skokan – Khoperia; Sołtys – Wałęga – Worwa, Zając – Michał Rybak (2) – Olszewski, Magiera – Jóźwik – Pelaczyk, Gruźla – Ubowski – Misterkiewicz.