Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk WYSOKA WYGRANA Z KADRĄ U20 - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

WYSOKA WYGRANA Z KADRĄ U20

Hokeiści MH Automatyki Gdańsk mogą być zadowoleni ze swojego dzisiejszego występu. W Katowicach wysoko pokonali zespół SMS U20 PZHL Sosnowiec – 7:1 (2:0, 1:1, 4:0). Na listę strzelców w swoim debiucie wpisał się czeski napastnik Petr Polodna. 

Gdańszczanie byli nastawieni na trudne spotkanie. Zespół SMS w ostatnich dwóch kolejkach to zupełnie inna drużyna, niż wcześniej. Zgodnie z regulaminem do „młodzieżówki” dołączyli wszyscy zawodnicy, którzy są powołani na zgrupowanie reprezentacji do lat 20, a na co dzień reprezentują zespoły PHL. Dość powiedzieć, że ze składu który występował w poprzednich dwóch meczach przeciwko naszej drużynie, pozostało tylko 5 zawodników. Z tego powodu nasi zawodnicy (Arkadiusz Nowak, Patryk Wsół i Mateusz Gościński) zagrali przeciwko swoim klubowym kolegom. Zabrakło także Dymitra Szczerbakowa, który z kolei udał się na zgrupowanie młodzieżowej kadry Ukrainy.

W naszej drużynie, którą po raz pierwszy samodzielnie poprowadził Robert Błażowski, zadebiutował Czech Petr Polodna. Swój pierwszy mecz w biało-niebieskich barwach może uznać za udany, gdyż wpisał się do protokołu bramką i asystą.

MH Automatyka prowadzenie objęła już w 4 minucie po celnym uderzeniu Adriana Kastel-Dahla. Na 2:0 podwyższył w 10 minucie z rzutu karnego Mateusz Strużyk, który chwilę wcześniej był faulowany przez Dawida Musioła. Mimo że gdańszczanie trzykrotnie grali w tej tercji w osłabieniu, gospodarze nie zmusili do kapitulacji Michała Kielera.

Drugą tercję lepiej rozpoczęli sosnowiczanie. W 22 minucie liczebną przewagę po faulu Sebastiana Wachowskiego na gola zamienił Patryk Pelaczyk. Na szczęście na kontaktową bramkę SMS błyskawicznie odpowiedział wspomniany Polodna.

O wysokiej wygranej MH Automatyki przesądziła trzecia tercja, w której młodzi kadrowicze nie mieli wiele do powiedzenia. Kolejne bramki dla gdańskiej drużyny strzelali Kacper Różycki, Sebastian Wachowski, Jan Steber i Phillip Nasca. Warto odnotować fakt, że gole nr 5 i 6 padły, gdy gdańszczanie mieli na lodzie jednego gracza więcej.

Nasi zawodnicy pozostaną do jutra na południu Polski. Dzięki uprzejmości kierownictwa Unii Oświęcim, zaplanowany na wtorek mecz, został przesunięty na jutro. Pierwsze wznowienie o godzinie 18:00.

SMS U20 PZHL Sosnowiec – MH Automatyka Gdańsk 1:7 (0:2, 1:1, 0:4)

0:1 Kastel-Dahl – Steber – Skutchan (4’)
0:2 Strużyk (rzut karny)
1:2 Pelaczyk – Krężołek – Sroka (22’, w przewadze)
1:3 Polodna – Marzec – Nasca (24’)
1:4 Różycki – Josepher – Strużyk (43’)
1:5 Wachowski – Rompkowski – Strużyk (47’, w przewadze)
1:6 Steber – Polodna – Kantor (53’, w przewadze)
1:7 Nasca – Marzec – Kastel-Dahl (54’)

Sędziowali: Paweł Kobielusz – Jacek Szutta, Mariusz Smura
Kary: 12 – 8 min.
Strzały: 20-31 (9-8, 6-7, 5-16)
Widzów: 100

SMS U20 PZHL: Lewartowski; Wsół – Michałowski (2), Kamenev – Musioł, Chorążyczewski – Nowak, Krok – Wysocki; Jeziorski – Paś (6) – Zygmunt, Wróbel – Filip – Gościński, Pelaczyk – Krężołek – Sroka, Olszewski – Bichta (2) – Maciej Rybak (2).

MH Automatyka: Kieler; Kantor – Josepher, Lehmann – Wachowski (4) oraz Gerasymenko; Steber – Polodna – Skutchan, Nasca (2) – Kastel-Dahl – Marzec, Strużyk – Rompkowski (2) – Różycki oraz Pesta, Wrycza.