NEWS

Bieżące informacje z klubu

WYSOKA WYGRANA Z SMS

Zgodnie z oczekiwaniami nasi zawodnicy nie mieli problemu z odniesieniem zwycięstwa w wyjazdowym spotkaniu z SMS U20 PZHL Katowice w zaległym spotkaniu z . Gdańszczanie pokonali „szkółkę” 7:0 (2:0, 1:0, 4:0).

Między słupkami pojawił się Tomasz Witkowski, który wrócił do drużyny po kontuzji po pięciomeczowej przerwie. Mimo długiej przerwy nie można mu nic zarzucić, bowiem zachował czyste konto. Debiutu w seniorskim hokeju doczekał się natomiast nominalny trzeci bramkarz, Konrad Zgrzebnicki, który pojawił się na ostatnie 9 minut i również nie dał się pokonać.

Trener Andriej Kowaliew, korzystając z okazji, w większym wymiarze skorzystał także z juniorów – Kiryła Gerasimenko oraz Gilberta Leśniaka. Dlatego też mecz z trybun obejrzeli Sebastian Wachowski oraz Kacper Różycki.

Mecz z „młodzieżówką” do historii nie przejdzie. Gdańszczanie kontrolowali przebieg spotkania. Zawodnikom z szerokiej kadry do lat 20 bezbramkowy rezultat udało się utrzymać przez 15 minut. Wtedy zaledwie w odstępie 14 sekund do bramki trafili Mateusz Strużyk i Mikhail Samusenko. Najskuteczniejsza w wykonaniu MH Automatyki była trzecia tercja, w której gdańszczanie dołożyli do dorobku cztery gole. Dobry powrót zanotował Adam Skutchan, zdobywca dwóch bramek, który ostatnio zmagał się z kontuzją pachwiny.

Spotkanie z SMS było dla biało-niebieskich przetarciem przed jutrzejszym meczem z liderem PHL. O godzinie 18:00 gdańszczanie zagrają w Tychach z miejscowym GKS.

SMS U20 PZHL Katowice – MH Automatyka Gdańsk 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)

0:1 Strużyk – Rompkowski (15’)
0:2 Samusenko – Stasiewicz – Vitek (15’)
0:3 Steber – Vitek – Polodna (26’)
0:4 Skutchan – Kantor – Steber (49’)
0:5 Maciejewski – Strużyk – Bilcik (51’)
0:6 Skutchan – Polodna (58’)
0:7 Rompkowski – Strużyk – Maciejewski (60’, 5/3)

Sędziowali: Paweł Breske – Dariusz Pobożniak, Grzegorz Cudek
Kary: 8-6 min.
Strzały: 19-36 (7-10, 6-13, 6-13)
Widzów: 50

SMS U20: Pasek (Prokop – n/g); Bizacki – Kamieniecki, Noworyta – Klocek, Kołodziej – Bednarz, Kot – Malczewski; Rybak Maciej (2) – Rybak Michał – Sołtys, Worwa (2) – Wałęga – Brynkus, Kamiński – Jóźwik (2) – Prusak, Wróbel – Luszniak – Anklewicz.

MH Automatyka: Witkowski (52’ Zgrzebnicki); Bilcik (2) – Maciejewski, Wysocki – Kantor, Lehmann – Leśniak, Gerasimenko – Dolny; Steber (2) – Polodna – Skutchan (2), Vitek – Stasiewicz – Samusenko, Strużyk – Rompkowski – Szczerbakow, Wrycza – Pesta – Marzec.