NEWS

Bieżące informacje z klubu

WYSOKIE ZWYCIĘSTWO NA INAUGURACJĘ SEZONU

W środowy wieczór, na małej tafli Hali Olivia, hokeiści LOTOS PKH Gdańsk pokonali w meczu otwierającym sezon 2019/2020 zespół Kadry PZHL U23 9:1 (0:0, 5:1, 4:0).

Biało-niebiescy tylko w 1 tercji mieli problem ze sforsowaniem defensywy rywala. W kilku groźnych sytuacjach zabrakło jednak szczęścia. Dobrą okazję miał Josef Vitek, a po strzale Petra Polodny wydawało się, że krążek wpadł do bramki. Goście zagrozili bramce Tomasa Fucika w końcówce tercji, gdy najpierw przez blisko dwie minuty grali z przewagą 5 na 3, a następnie 5 na 4. Czeski bramkarz nie dał jednak się pokonać.

W drugiej części gry LOTOS PKH Gdańsk podkręcił tempo i w 25 minucie padła pierwsza bramka sezonu. Zdobył ją Damian Szurowski, który podłączył się do akcji ofensywnej i mocnym strzałem wykorzystał efektowne podanie Yegora Rozhkova. Chwilę później bramkarz Kadry PZHL Marcel Kotuła skapitulował po raz drugi, przepuszczając do bramki uderzenie po lodzie Mateusza Danieluka. Gra gdańszczan od tego momentu zaczęła się zazębiać, czego efektem były kolejne bramki Szymona Marca, Jana Stebera ora ponownie Marca. Przy stanie 5:0 goście zdobyli swojego pierwszego, i jak się później okazało ostatniego, gola w meczu. Liczebną przewagę strzałem z bliska wykorzystał Karol Biłas.

W trzeciej tercji obraz nie uległ zmianie. Stroną dominującą byli biało-niebiescy, czego efektem były kolejne bramki. Na listę strzelców wpisali się Polodna, Filip Pesta, Krystian Mocarski (było to dla niego debiutanckie trafienie w PHL) oraz Aleksandr Golovin.

Kolejny mecz ligowy hokeiści LOTOS PKH Gdańsk rozegrają już w najbliższa niedzielę, kiedy to będzie ich czekała zdecydowanie trudniejsza przeprawa z KH Energą Toruń. Początek meczu o godzinie 17:00 na „Tor-Torze”.

LOTOS PKH Gdańsk – Kadra PZHL U23 9:1 (0:0, 5:1, 4:0)

1:0 Szurowski – Rozhkov – Yelakov (25’)
2:0 Danieluk – Pesta – Marzec (27’)
3:0 Marzec – Lehmann – Pastryk (32’, w przewadze)
4:0 Steber – Polodna – Vitek (34’)
5:0 Marzec – Danieluk (36’)
5:1 Biłas – Ubowski – Florczak (40’, w przewadze)
6:1 Polodna – Steber (45’)
7:1 Pesta – Danieluk – Marzec (47’)
8:1 Mocarski – Stasiewicz – Smal (47’)
9:1 Golovin – Tesliukevich – Yelakov (59’)

Sędziowali: Maciej Pachucki, Wojciech Wrycza (główni) – Maciej Byczkowski, Mateusz Zieliński (liniowi)
Kary: 8-8 min.
Strzały: 39-15
Widzów: 299

LOTOS PKH: Fucik (Studziński – n/g); Bilcik – Havlik, Tesliukevich – Krasovsky (2), Pastryk (2) – Lehmann, Naróg – Szurowski; Steber – Polodna – Vitek, Yelakov – Rozhkov – Golovin, Danieluk – Pesta – Marzec (2), Stasiewicz – Mocarski (2) – Smal.

Kadra PZHL: Kotuła (Miarka – n/g); Zieliński – Opiłka, Wala – Glazer, Duszak – Khoperia, Florczak – Biłas (2); Maciej Rybak – Wróblewski – Olszewski, Gruźla – Ubowski – Krzyżek, Płachetka (2) – Blanik (2) – Piotrowski, Dobosz – Mularczyk – Zając.