NEWS

Bieżące informacje z klubu

ZAGŁĘBIE POKONANE! TRZY PUNKTY JADĄ DO GDAŃSKA!

Do trzech swoją serię wygranych przedłużyli zawodnicy LOTOS PKH Gdańsk. Tym razem pokonaliśmy na wyjeździe ekipę Zagłębia Sosnowiec 4:1 (3:1, 1:0, 0:0) i zabieramy do Gdańska komplet punktów.

Wtorkowe spotkanie rozpoczęło się od szybkiego wykluczenia nałożonego na Damiana Szurowskiego, który powędrował na ławkę kar za zagranie wysokim kijem. Sosnowiczanie rozpoczęli okres gry w przewadze od dobrej sytuacji Marka Kaluzy, jednak musiał on uznać wyższość Tomasa Fucika. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem wyrównanej walki obu drużyn pomimo kolejnej kary nałożonej na hokeistę LOTOS PKH Gdańsk.

Pierwszą bramkę kibice zgromadzeni Stadionie Zimowym zobaczyli w 6 minucie. Strzał z niebieskiej linii oddał Vlastimil Bilcik, a zasłonięty przez Petra Polodnę Rafał Radziszewski nie dał rady zatrzymać lecącego w jego kierunku krążka. Nasi hokeiści poszli za ciosem i niespełna 30 sekund później cieszyli się po raz drugi, kiedy to po uderzeniu Szymona Marca guma wpadła do bramki pomiędzy parkanami interweniującego bramkarza gospodarzy.

Zawodnicy z Sosnowca starali się złapać kontakt, jednak nawet w dobrych sytuacjach takich jak SalamonaStojka obronną ręką wychodził Fucik. Gdy zegar wskazywał na 13 minutę i 11 sekundę, a na ławce kar gospodarzy przebywało dwóch zawodników, doskonałą akcję rozegrali Polodna i Jan Steber, a krążek do pustej bramki wpakował Aleksandr Golovin. Gdańszczanie nie zwalniali tempa i w przewadze jednego zawodnika starali się podwyższyć prowadzenie jednak po strzale Marca dobrą interwencją popisał się Radziszewski.

Gdy wydawało się, że wynik w tej tercji nie ulegnie już zmianie, w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się Tomasz Kozłowski i umieścił gumę za plecami bezradnego Fucika.

Druga część spotkania ponownie zaczęła się dobrze dla biało-niebieskich – błąd popełnił Rafał Radziszewski, który minął się z krążkiem, wyjeżdżając z bramki, co skrzętnie wykorzystał Filip Pesta. W następstwie czwartego trafienia w bramce sosnowiczan nastąpiła zmiana i miejsce pomiędzy słupkami zajął Michał Czernik. Kilkanaście sekund później na 30 sekundową przerwę zdecydował się trener gospodarzy Marcin Kozłowski, który nie mógł być zadowolony z gry swoich podopiecznych.

Od tego momentu na lodzie zapanował duży chaos, nasi zawodnicy nie forsowali tempa, natomiast hokeiści Zagłębia wydawali się nie mieć pomysłu na pokonanie zasieków obronnych i dobrze dysponowanego Fucika. Najlepsze okazje w kolejnych minutach mieli, ponownie, Filip Pesta  oraz Daniil Orekhin jednak w obu przypadkach górą byli bramkarze.

Trzecia tercja nieznacznie różniła się od drugiej części gry. Zawodnicy z Gdańska zadowoleni z trzybramkowego prowadzenia starali się mądrze rozprowadzać krążek, nie narażając się na zbędne straty, co skutkowało małą ilością sytuacji podbramkowych. Dobrą sytuację udało stworzyć się dobrze dysponowanemu w dzisiejszym spotkaniu Kaluzy, jednak w ostatniej chwili przed strzałem stracił on równowagę i wpadł zamiast krążka do bramki.

Gdańszczanie mieli swoją okazję do zdobycia piątego gola po karze nałożonej na byłego hokeistę naszej drużyny – Mateja Cunika, jednak strzał Polodny zatrzymał Czernik. Sytuację sam na sam ze Steberem wybronił z kolei Czernik. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i nasi zawodnicy mogli się cieszyć z kompletu oczek.

Następne spotkanie rozegramy już w najbliższy piątek z drużyna GKS Tychy. Początek spotkania o godzinie 18:30.

Sponsorem meczu będzie Pierogarnia Mandu. Bilety na to spotkanie są dostępne 👉 https://pkh2014.pl/kup-bilet-online/. Serdecznie zapraszamy!

Zagłębie Sosnowiec – LOTOS PKH Gdańsk 1:4 (1:3, 0:1, 0:0)

0:1 Bilcik – Polodna (6′)
0:2 Marzec – Pastryk (6′)
0:3 Golovin – Steber – Polodna (14′, w podwójnej przewadze)
1:3 Kozłowski – Bernacki – Tryasunov (20′)
1:4 Pesta – Marzec – Lehmann (22′)

Sędziowali: Paweł Breske, Patryk Pyrskała (główni) – Daniel Lipiński, Sebastian Machel (liniowi)
Kary: 14-12 min.
Strzały: 35-33
Widzów: 200

Zagłębie: Radziszewski (2) (od 22′ Czernik (2)); Cunik (2) – Horzelski, Kaluza (2) – Tryasunov, Działo – Charousek (2), Jarosz – Piotrowski; Nahunko – Salamon – Stoklasa, Orekhin – Korchokha – Garshin, Bernacki – Butsenko – Kozłowski (2), Sikora (2) – Stojek – Jaskólski.

LOTOS PKH: Fucik (Studziński – n/g); Bilcik – Szurowski (2), Tesliukevich – Krasovsky (2), Pastryk – Lehmann (2); Steber (2) – Polodna – Vitek, Stasiewicz – Rozhkov – Golovin, Danieluk – Pesta (2) – Marzec (2) oraz Mocarski, Wołoszyk.