Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk ZAMIANA GOSPODARZY Z TORUNIEM - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

ZAMIANA GOSPODARZY Z TORUNIEM

W dniu dzisiejszym do naszego klubu wpłynęło pismo od przedstawicieli Nesty Mires Toruń. Torunianie poprosili o zamianę gospodarzy zaplanowanych na styczeń meczów pomiędzy oboma zespołami. Zarząd MH Automatyki Gdańsk przychylił się do wniosku.

Mecz 33. kolejki PHL, zgodnie z terminarzem, miał zostać rozegrany 13 stycznia 2017 roku (piątek) w Toruniu. Spotkanie odbędzie się w Gdańsku. Początek o godzinie 18:30.

Zamiennie konfrontacja z 29 stycznia 2017 roku (niedziela) odbędzie się w Toruniu, z tymże zmianie uległ również termin. Nesta Mires Toruń podejmie MH Automatykę Gdańsk dwa dni później – 31 stycznia 2017 roku (wtorek), również o godzinie 18:30.

Toruński klub swój wniosek motywował problemem z dostępnością hali. W dniach 10-14 stycznia na “Tor-Torze” odbędzie się Międzynarodowy Turniej Łyżwiarstwa Figurowego “Mentor Toruń-Cup”, natomiast na 29 stycznia zaplanowano Mistrzostwa Torunia w Żużlu na Lodzie.

Przypomnijmy, że rywalizacja obu zespołów w końcówce sezonu zasadniczego jest niezwykle istotna. Obie ekipy najprawdopodobniej zmierzą się w fazie play-out, której stawką będzie utrzymanie się w PHL. Torunianie wyprzedzają w tabeli gdańszczan, ale po ostatnim zwycięstwie naszej drużyny 7:6, przewaga Nesty Mires wynosi sześć punktów. Hokeiści z Torunia mają jednak rozegrany jeden mecz więcej. W dużej mierze od bezpośrednich potyczek zależeć będzie, która z drużyn przystąpi do play-out z wyższej pozycji, a dzięki temu rozpocznie rywalizację “best-of-seven” dwoma meczami “domowymi” oraz zapewni sobie rozegranie ewentualnego siódmego spotkania na własnym lodowisku.

Plan gier pozostałych do zakończenia sezonu zasadniczego, już z uwzględnieniem powyższych zmian, znajduje się w sekcji TERMINARZ.