Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /wp-includes/pomo/plural-forms.php on line 210

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/realsoccer-v1-05/include/gdlr-admin-option.php on line 10
PKH Gdańsk ZARZĄD STOCZNIOWCA 2014 SPOTKAŁ SIĘ Z KIBICAMI - PKH Gdańsk

NEWS

Bieżące informacje z klubu

ZARZĄD STOCZNIOWCA 2014 SPOTKAŁ SIĘ Z KIBICAMI

Przed ogłoszeniem decyzji o starcie w Polskiej Hokej Lidze (PHL) w sezonie 2016/2017 odbyło się spotkanie zarządu klubu z kibicami i miłośnikami gdańskiego hokeja. Szanse startu zarząd ocenił na obecnym etapie na połowiczne.

Na sali pojawiło się kilkanaście osób, którym przyszłość hokeja w Gdańsku pod szyldem Stoczniowca 2014 nie jest obojętna. Prezes Bartosz Purzyński podsumował miniony sezon, a następnie przedstawił obecną sytuację klubu. Omówiony został zamknięty już sezon seniorów, jak też trwający wciąż sezon juniorski, w którym od tego sezonu Pomorski Klub Hokejowy 2014 wystawił własną drużynę.

Ze strony kibiców nie zabrakło pytań o przyszłość i sytuację finansową klubu. Zarząd Stoczniowca 2014 potwierdził, że sytuacja finansowa jest obecnie stabilna. – Ubiegły sezon drużyny seniorskiej został zakończony bez straty, a środki pozyskane na grę juniorów wystarczą na dokończenie sezonu i udział zespołu w turnieju Mistrzostw Polski Juniorów – zapewnił Bartosz Purzyński, prezes zarządu Pomorskiego Klubu Hokejowego 2014. – Jesteśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni postawą naszej bardzo młodej drużyny, której zawodnicy już teraz stanowią zaplecze dla zespołu seniorskiego i marzy nam się by docelowo reprezentowali nasze barwy w PHL. 

Nikt z zebranych nie wcielił się w rolę wróżki i nie powiedział w jakim kształcie Stoczniowiec 2014 zagra w przyszłym sezonie. Zarząd potwierdził, że zgodnie z wcześniejszymi zapewnieniami po awansie do Polskiej Hokej Ligi, będzie starać się o ściągnięcie wybranych wychowanków gdańskiego hokeja nad Motławę i zmobilizowanie sponsorów oraz Miasta Gdańska do zapewnienia poziomu sportowego i organizacyjnego, który pozwoli na równorzędną walkę z większością zespołów grających obecnie w PHL. – Dajemy sobie czas do połowy marca. Wtedy chcemy podjąć ostateczną decyzję dot. startu w lidze. To ostatni okres na taką decyzję, ponieważ za chwilę musimy podjąć konkretne rozmowy z trenerami i zawodnikami, którzy wtedy planują kolejny sezon. Do tej pory nie dawaliśmy obietnic bez pokrycia i tego zamierzamy się trzymać, dlatego wszelkie rozmowy chcemy poprzedzić potwierdzeniem zaplecza organizacyjno-finansowego dla klubu – podsumował Bartosz Purzyński.

Klub uruchomił nową inicjatywę dla małego biznesu – „Wspieram Stoczniowiec 2014”. Jest to uzupełnienie do dotychczasowego Klubu Biznesu skierowanego do sektora MŚP oraz Klubu Indywidualnego Wsparcia dla osób indywidualnych. Każdy mały przedsiębiorca czy rzemieślnik, który identyfikuje się z gdańskim klubem, będzie miał w nadchodzącym sezonie możliwość wspierania go i oficjalnego informowania o tym swoich klientów poprzez uzgodnioną identyfikację wizualną już za 100 złotych miesięcznie. To kolejny projekt, którego celem jest budowanie zaangażowanej społeczności wokół gdańskiego hokeja.