NEWS

Bieżące informacje z klubu

ZNAMY SYSTEM ROZGRYWEK I TERMINARZ NA SEZON 2018/2019

Dzisiaj Polska Hokej Liga przedstawiła system rozgrywek oraz terminarz na zbliżający się sezon. Do rozgrywek ligowych przystąpi 12 zespołów, wczoraj „dziką kartę” otrzymało Zagłębie Sosnowiec.

W sezonie zasadniczym podczas czterech rund drużyny rozegrają 42 spotkania systemem każdy z każdym, wliczając w to dwa mecze z Kadrą PZHL, która w założeniu ma skupiać zawodników do lat 23, a wszystkie swoje spotkania będzie rozgrywać na wyjeździe.

Po czterech rundach sześć najlepszych zespołów uzyska bezpośredni awans do fazy play-off. Drużyny z miejsc 7-10 rozegrają znane z ubiegłego sezonu pre play-off. Ich zwycięzcy dołączą do stawki ćwierćfinalistów, natomiast przegrani wraz z jedenastą drużyną sezonu zasadniczego oraz triumfatorem 1. Ligi utworzą „grupę barażową” (cztery rundy każdy z każdym). W Polskiej Hokej Lidze na sezon 2019/2020 pozostaną dwie najlepsze ekipy z barażu.

Mimo że start rozgrywek zaplanowano oficjalnie na 14 września, to gdańszczanie swój pierwszy mecz w Gdańsku rozegrają już 5 września z Kadrą PZHL. 14 września biało-niebiescy udadzą się do Krakowa, a dwa dni później w “Olivii” podejmą JKH GKS Jastrzębie.

 

Terminarz PHL sezon 2018-2019 + PlayOff

 

 

Sponsor tytularny:

Partner strategiczny:

strategiczny-1 Gdańskie Autobusy i Tramwaje Grupa LOTOS S.A. strategiczny-4 strategiczny-6 strategiczny-7

Biznes plus:

logo-biznes-1 logo-biznes-4 logo-biznes-5

logo-biznes-6 logo-biznes-7